Reklama

Kolejny raz zróbmy to wspólnie! Dziś rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Opublikowano:
Autor:

Kolejny raz zróbmy to wspólnie! Dziś rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dziś, 12 maja 2023 r. rozpoczyna się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Budżet Obywatelski Mazowsza to część budżetu województwa mazowieckiego, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu sami mieszkańcy. W puli jest 25 mln zł. Zgłaszając projekt, Mazowszanie mają realną szansę zrealizować własne pomysły.

- By zachęcić Państwa do głosowania warto również przypomnieć co do tej pory udało się mi zrealizować wspólnie z mieszkańcami w ramach poprzednich edycji BOM - mówi Tomasz Nowacki, radny Miasta i Gminy Gąbin

 

 

Budżet Obywatelski Mazowsza 2021

I miejsce projektu Budowa ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 574 Gąbin-Dobrzyków w puli podregionalnej płockiej – 2500 głosów.

17 kwietnia 2023 r. w drodze przetargu wyłoniono wykonawcę i podpisano umowę:  BORA Sp. z o.o. ul. Gmury 14, 09-408 Płock. Wartość zadania: 2 440 335, 06 zł, termin wykonania 6 miesięcy.

Budżet Obywatelski Mazowsza 2022

Dwa projekty dotyczące budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 577 Gąbin - Sanniki w miejscowości Topólno zostały wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w 2022 roku.

I miejsce projektu Budowa ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 577 Gąbin-Sanniki ODCINEK II w puli ogólnowojewódzkiej – 2538 głosów.

III miejsce projektu Budowa ścieżki pieszo - rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 577 Gąbin-Sanniki ODCINEK I w puli podregionalnej płockiej – 1457 głosów.

Trwają zaawansowane prace projektowe: uzyskanie przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie akceptacji koncepcji rozwiązań projektowych, uzyskanie przez Urząd Marszałkowski w Warszawie opinii rozwiązań geometrycznych, wystąpiono w sprawie opinii stałej organizacji ruchu do MZDW rejon Gostynin-Płock, Gminy Gąbin; Starostwa Powiatowego w Płocku; Komendy Woj. Policji w Radomiu - w trakcie opinii. Wystąpiono również do MZDW w Warszawie w sprawie akceptacji konstrukcji projektowanych nawierzchni, który jest w trakcie uzgadniania. Opracowywany jest w chwili obecnej projekt budowlany i operat wodnoprawny - informuje Tomasz Nowacki, radny Miasta i Gminy Gąbin

Budżet Obywatelski Mazowsza 2023

Dwa projekty dotyczące budowy kolejnych odcinków ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 574 Gąbin - Dobrzyków zostały wybrane do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2023.

- Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 574 Gąbin-Dobrzyków - Etap II (Nowe Grabie-Dobrzyków) PROJEKT 21 pula ogólnowojewódzka.

- Budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Drogi Wojewódzkiej 574 Gąbin-Dobrzyków - Etap III (Nowe Grabie-Gąbin) PROJEKT 22 pula podregionalna.

Każdy Mazowszanin może oddać dwa głosy – jeden na projekt ogólnowojewódzki i jeden na podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej z telefonu lub komputera na www.bom.mazovia.pl. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów mogą oddać głos w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach. Zatem od 12.05.2023 r. do 18.06.2023 r. walczymy WSPÓLNIE w głosowaniu o blisko 2 kilometrowe odcinki ścieżki pieszo-rowerowej.

Tomasz Nowacki 
radny Miasta i Gminy Gąbin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy