Reklama

Kolejny prezes miejskiej spółki odwołany

Opublikowano:
Autor:

Kolejny prezes miejskiej spółki odwołany - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rewitalizacji Starówki coś nie ma szczęścia do szefów - po niecałym roku urzędowania z funkcji prezesa zarządu został odwołany Marek Chludziński. Kto go zastąpi?

Agencja Rewitalizacji Starówki coś nie ma szczęścia do szefów - po niecałym roku urzędowania z funkcji prezesa zarządu został odwołany Marek Chludziński. Kto go zastąpi?

Jak poinformował Ratusz, rada nadzorcza odwołała dziś Marka Chludzińskiego z funkcji prezesa ARS. Chludziński był szefem spółki od sierpnia ub. roku, gdy zajął miejsce Iwony Wierzbickiej, którą odwołano nagle i dla niej samej dość niespodziewanie. Jak pisaliśmy wówczas, ani ówczesna rada nadzorcza, ani Ratusz nie paliły się specjalnie do uzasadniania powodów odwołania Wierzbickiej. Jedyne wyjaśnienia, które wtedy otrzymaliśmy, mówiły o  przewadze planów i koncepcji nad realnym działaniem i stale nawarstwiającymi się problemami spółki.

Czy z Markiem Chludzińskim było podobnie? Dlaczego został odwołany?  - Decyzja została podjęta przez radę nadzorczą w konsultacji ze wspólnikiem spółki na podstawie kompleksowej oceny pracy prezesa zarządu - brzmi lakoniczny komunikat  Ratusza.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że prezydent jest w trakcie dokonywania oceny pracy szefów miejskich spółek i decyzja o odwołaniu Marka Chludzińskiego jest tego rezultatem. Czy skończy się na prezesie ARS? Niewykluczone, że nie. Nie da się natomiast ukryć, że akurat ta spółka nie ma zbyt wielu powodów do radości. Już od lat główny profil działalności skupia się deweloperce i zarządzeniu nieruchomościami, zamiast na rewitalizacji starówki, a i prowadzone przez nią przedłużające się niemiłosiernie  inwestycje jak choćby odbijająca się czkawką już od lat Synagogalna Office Centre czy również mająca opóźnienie kamienica na rogu Bielskiej i Starego Rynku delikatnie mówiąc nie są asem w rękawie.

Wiadomo już za to, kto zajmie miejsce Marka Chludzińskiego - nowym szefem spółki został Jacek Koziński.

Nowy prezes ma 32 lata, w płocku znany jest przede wszystkim jako szef Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego, a także jako odnoszący sukcesy wioślarz. To on odpowiadał również za niedawny mityng Orlen Cup. Koziński skończył Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, a także podyplomowe Studium Zarządzania Projektami i kilka kursów. Do tej pory prowadził własną firmę. W wyborach 2010 r. bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego z list Platformy Obywatelskiej.

Jacek Koziński (pierwszy od lewej) na konferencji przed Orlen Cup, fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock


Czytaj też:


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE