Reklama

Kolejny płocczanin z medalem Laude Probus

Opublikowano:
Autor:

Kolejny płocczanin z medalem Laude Probus - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w Teatrze Płockim odbyła się wielka uroczystość, podczas której Zenon Dylewski otrzymał medal „Laude Probus”, czyli „zasługujący na pochwałę”.

W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w Teatrze Płockim odbyła się wielka uroczystość, podczas której Zenon Dylewski otrzymał medal „Laude Probus”, czyli „zasługujący na pochwałę”.

Medal „Laude Probus” to prestiżowe płockie odznaczenie, jego początki sięgają 1986 r. Prezydent wręcza je wybitnym, zasłużonym płocczanom, którzy służą miastu przez lata. W grudniu ub.r. Mirosław Łakomski – malarz, grafik, fotograf, autor książkowych wspomnień oraz unikalnych czarno-białych fotografii o mieście sprzed kilkudziesięciu lat.

We wtorek w teatrze przy okazji rocznicowych uroczystości kolejnym laureatem został Zenon Dylewski. Już ponad 30 lat jest opiekunem Miejsc Pamięci Narodowej, szczególnie miejsca straceń Powstańców Styczniowych. - To chodząca encyklopedia życia Zygmunta Padlewskiego – podkreślają jego znajomi.

Co widnieje na „Laude Probus”? Słowa, podpisane przez prezydenta miasta: „W podziękowaniu za piękną, pełną zaangażowania pracę w ocaleniu od zapomnienia ludzi, miejsc i wydarzeń ważnych w dziejach Polski i naszego miasta”.

fot. KWIS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE