Reklama

Kolejny nowoczesny sprzęt dla strażaków z Gąbina

Opublikowano:
Autor:

Kolejny nowoczesny sprzęt dla strażaków z Gąbina - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości OSP z Gąbina w powiecie płockim jest niezwykle aktywna, a pod względem wyposażenia wyróżnia się nie tylko w skali Mazowsza, ale i całego kraju.

OSP z Gąbina w powiecie płockim jest niezwykle aktywna, a pod względem wyposażenia wyróżnia się nie tylko w skali Mazowsza, ale i całego kraju.

Do strażaków - ochotników z Gąbina dotarł kolejny sprzęt. To specjalistyczna, trzyosiowa przyczepa transportowa do ładowarki teleskopowej będącej na wyposażeniu OSP. 

- Dzięki posiadaniu przyczepy będziemy jeszcze bardziej mobilni. Ten sprzęt może być zadysponowany do akcji nawet w najbardziej odległych miejscach kraju - podkreślają druhowie z OSP Gabin. - Oprócz ładowarki przyczepa transportuje także przystawki.

Pieniądze na zakup przyczepy pochodziły z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Samorządu Województwa Mazowieckiego i środków OSP. 

Warto wspomnieć, że ponad 2 lata temu druhowie z Gąbina otrzymali ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Man TGS z napędem 8x8, silnikiem wysokoprężnym o mocy 460 koni mechanicznych. Koszt pojazdu wyniósł ok. 1,2 mln zł. Man zastąpił wysłużonego Jelcza.

Z kolei przed rokiem OSP Gąbin - jako pierwsza jednostka w kraju - zaczęła wykorzystywać  podczas działań ładowarkę teleskopową. Maszyna należy do klasy udźwigu 4 ton, posiada napęd 4×4 i silnik diesla o mocy 100 KM. Maksymalny udźwig ładowarki to 4000 kg, a wysokość podnoszenia - do 17,5 m. Kosztowała ponad 470 tys. zł.

OSP w w Gąbinie ma już 122 lata, powstała w 1898 r. Od samego początku dbała o bezpieczeństwo mieszkańców Gąbina i regionu, niosąc pomoc potrzebującym i prowadząc działania prewencyjne. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE