Reklama

Kolejne zakażenia koronawirusem w Płocku i powiecie [RAPORT SANEPIDU]

Opublikowano:
Autor:

Kolejne zakażenia koronawirusem w Płocku i powiecie [RAPORT SANEPIDU] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku, w ciągu minionej doby przybyło osób zakażonych koronawirusem. Nowe przypadki także na terenie działania sanepidu z Sierpca.

Jak podaje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku, w ciągu minionej doby przybyło osób zakażonych koronawirusem. Nowe przypadki także na terenie działania sanepidu z Sierpca.

W ciągu minionych 24 godzin przybyło 15 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków koronawirusa (w sumie to 536 osób). W ciągu ostatniej doby skierowano także 215 mieszkańców Płocka i okolic na kwarantannę domową. W sumie przebywa na niej 1451 osób.

Przybyło także objętych izolacją domową - w raporcie płockiego sanepidu wykazano 16 nowych przypadków. W izolacji domowej znajduje się łącznie 212 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto kolejnych 8. ludzi. Hospitalizowanych z powodu podejrzenia jest 41 osób - to o jedną osobę więcej niż dobę temu.

Są jednak także i pozytywne informacje. W ciągu minionej doby nie odnotowano żadnych zgonów związanych z COVID-19. Jest też pięciu nowych ozdrowieńców. 

Wzrost zakażeń także na terenie pracy sanepidu z Sierpca. Kwarantanną domową objętych jest 461 osób - to aż o 358 więcej. Na izolację domową skierowano cztery kolejne osoby (w sumie jest ich już 13), a nadzorem epidemiologicznym objęto 15 kolejnych.

Przybyło przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim. Odnotowano cztery kolejne zakażenia. W sumie, na terenie Sierpca i okolic, koronawirusa potwierdzono u 90 osób. Cały czas także jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE