Reklama

Kolejne płockie festiwale odkrywają karty

Opublikowano:
Autor:

Kolejne płockie festiwale odkrywają karty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorzy Audioriver ujawnili już pierwszych wykonawców. Ich tropem poszli również ludzie odpowiedzialni za Reggaeland i Polish Hip Hop Festival.

Organizatorzy Audioriver ujawnili już pierwszych wykonawców. Ich tropem poszli również ludzie odpowiedzialni za Reggaeland i Polish Hip Hop Festival.

Festiwal Reggaeland odbędzie się w tym roku 11-12 lipca. Oczywiście na nadwiślańskiej plaży. Organizatorzy zapowiadają koncerty legendarnych wykonawców grających kilkanaśie odmian muzyki reggae.

Wiadomo już, że w tym roku do Płocka przyjadą Iration Steppas Live & Tena Stelin czyli mistrzowie głębokiego dubu i roots and culture. Brytyjczycy zapowiadają ekskluzywny występ na żywo. Towarzyszy im będzie Tena Stelin, jeden z najbardziej liczących się wokalistów brytyjskiej sceny Roots & Culture.

Iration Steppas stworzyli na początku lat 90. XX wieku trzej muzycy z Leeds – Mark Iration, Dennis Rootical oraz Jazzbo. Tworzone przez nich brzmienia nie pozwalają długo ustać w jednym miejscu. Ich cyfrowy dub jest oparty głównie na rytmie oraz plemiennych zaśpiewach.

Druga edycja Polish Hip Hop Festivalu odbędzie się w Płocku 1-3 sierpnia. Organizatorzy imprezy poinformowali, że wśród wykonawców znajdą się Kaliber 44, Te-Tris i Pogz. Najbardziej znany w tym gronie Kaliber 44 powstał w Katowicach w 1994 roku. Formacja zaliczana do najważniejszych przedstawicieli polskiego hip-hopu została założona przez braci Michała „Ś.P. Brata Joki” Martena i Marcina „Abra dAba” Martena. Formacja zakończyła swoją działalność w 2003 roku, a później jedynie sporadycznie pojawiając się na scenie. W 2013 roku nastąpiła jednak formalna reaktywacja. Doszło również do wznowienia działalności przez towarzyszący K44 Baku Baku Skład. Zespół określa swoją muzykę jako hardcore psycho rap.

Te-Triz, a właściwie Adam Chrabin to doskonały raper i producent muzyczny, rewelacyjnie czujący się jako freestyleowiec. Freestylem zajmuje się również Pogz czyli Karol Pogorzelski, członek kolektywu Wiesz O Co Chodzi.

Fot. Archiwum organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE