Reklama

Reklama

Kolejne plany dotyczące płockiego lotniska. Czy powstanie tor samochodowy?

Opublikowano: 4 kwietnia 2018 16:27
Autor:

Kolejne plany dotyczące płockiego lotniska. Czy powstanie tor samochodowy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 300 ha teren znajdujący się w odległości ok. 3 km od centrum Miasta to atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony pojawiają się plany, by do tego miejsca przyciągnąć płocczan. Z drugiej strony teren płockiego lotniska miasto sukcesywnie ogranicza.

Reklama

Ponad 300 ha teren znajdujący się w odległości ok. 3 km od centrum Miasta to atrakcyjna lokalizacja. Z jednej strony pojawiają się plany, by do tego miejsca przyciągnąć płocczan. Z drugiej strony teren płockiego lotniska miasto sukcesywnie ogranicza.

Miasto opublikowało właśnie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego płockiego lotniska, który precyzuje możliwe przeznaczenie poszczególnych działek, znajdujących się w jego sąsiedztwie.

Udostępniony na stronie rozwojmiasta.plock.eu plan przewiduje m.in. przeznaczenie części działek pod obiekty produkcyjne, składowe, magazynowe i usługowe. Pojawia się także możliwość ulokowania w tym rejonie toru samochodowego. 

Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dopuszcza także zmniejszenie powierzchni lotniska na rzecz obszarów produkcyjno-usługowych. Przypomnijmy, że kilka lat temu 19 ha gruntu sprzedano już za blisko 10 mln zł brutto firmie CNH Industrial Polska. Na tym obszarze mają swoje siedziby także BudMat Transport sp. z o.o. czy Mostostal Płock SA. W centrum znajdują się natomiast tereny trawiaste, potrzebne do funkcjonowania lotniska sportowego, które zajmują ok. 75 ha.

[ZT]18574[/ZT]

Z projektem planu można zapoznać się także w Biurze Obsługi Klienta na stanowisku nr 4, a uwagi do projektu planu można składać do dnia 9 maja 2018 roku. 12 kwietnia planowana jest natomiast dyskusja publiczna.

Co o projekcie zagospodarowania terenu płockiego lotniska sądzą nasi Czytelnicy?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (23)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.