Reklama

Kolejna propozycja w sprawie zakazu handlu w niedziele

Opublikowano:
Autor:

Kolejna propozycja w sprawie zakazu handlu w niedziele - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości O zapowiedzianych poprawkach do projektu ustawy poinformował Janusz Śniadek. Zmiany będą, tylko te miałyby zostać wprowadzone stopniowo.

O zapowiedzianych poprawkach do projektu ustawy poinformował Janusz Śniadek. Zmiany będą, tylko te miałyby zostać wprowadzone stopniowo.

Jak informują ogólnokrajowe media, zgodnie z zapowiedzianymi poprawkami nowe przepisy miałyby wejść w życie 1 marca 2018 roku (początkowo miał obowiązywać od stycznia 2018 roku, co ma związek z wątpliwościami Komisji Europejskiej). W tym samym roku nie będzie można zrobić zakupów dwukrotnie. W dwie niedziele, pierwszą i ostatnią w miesiącu, obowiązywałby zakaz handlu.

To jednak nie koniec. Ostatnio pisaliśmy o tym, że rząd skłania się jednak ku wyłączeniu z handlu czterech niedziel w miesiącu, dlatego w poprawkach dodano, że w 2019 roku zakaz obejmie trzy niedziele w miesiącu (zezwalając na handel wyłącznie w ostatnią niedzielę), kończąc na całkowitym zakazie w 2020 roku (poza ustalonymi wyjątkami – np. dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą).

Na konferencji prasowej Śniadek dodał też, że w ocenie wicepremiera Morawieckiego zakaz nie zagraża gospodarce, co najwyżej "lobbyści podnoszą urojone zagrożenia".

[ZT]17106[/ZT]

[ZT]16977[/ZT] 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE