Reklama

Kolejna kradzież i podobny sposób działania. Policja apeluje

Opublikowano:
Autor:

Kolejna kradzież i podobny sposób działania. Policja apeluje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek w mieszkaniu w bloku przy ul. Na Skarpie doszło do kradzieży. - Mężczyzna i kobieta, którzy weszli do mieszkania, przedstawili się jako pracownicy wodociągów – mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

We wtorek w mieszkaniu w bloku przy ul. Na Skarpie doszło do kradzieży. - Mężczyzna i kobieta, którzy weszli do mieszkania, przedstawili się jako pracownicy wodociągów – mówi policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Osoby podające się za pracowników wodociągów działały wspólnie według ustalonego planu.

- Podczas gdy jedna osoba zagadywała pokrzywdzoną w wieku 80 lat, druga przeszukała mieszkanie. Ukradła pieniądze i biżuterię – opowiada policyjny rzecznik. - Wartość strat to około 3 tys. zł.

Policjanci mają apel do mieszkańców o zachowanie bardzo dużej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, których nie należy wpuszczać do mieszkania, a zwłaszcza jeżeli w mieszkaniu przebywa tylko jedna starsza osoba. - Każdy, kto chce przeprowadzić w mieszkaniu jakąkolwiek kontrolę musi mieć stosowny identyfikator i musi na naszą prośbę ten identyfikator pokazać w taki sposób, abyśmy mogli przeczytać imię i nazwisko kontrolera oraz nazwę instytucji, w której pracuje – dopowiada rzecznik. - Zawsze możemy sprawdzić telefonicznie w tej instytucji lub w administracji osiedla, czy taka kontrola faktycznie jest prowadzona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE