Reklama

Kolejna atrakcja w Płocku już niedługo

Opublikowano:
Autor:

Kolejna atrakcja w Płocku już niedługo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o akcję turystyczno-edukacyjną "Odkryj z nami Płock", która realizowana jest przez Płocką Lokalną Organizację turystyczną od 2011 roku. W cotygodniowych spotkaniach turystycznych z Płocką LOT wzięło już udział przeszło 13 tys. osób.

Chodzi o akcję turystyczno-edukacyjną "Odkryj z nami Płock", która realizowana jest przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną od 2011 roku. W cotygodniowych spotkaniach turystycznych z Płocką LOT wzięło już udział przeszło 13 tys. osób.

W ramach projektu, w okresie wakacyjnym odbywają się spacery turystyczne z „odPLOTowymi” przewodnikami do największych atrakcji turystycznych miasta m.in.: Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Muzeum Mazowieckiego, Muzeum Diecezjalnego, Małachowianki, Ratusza, czy Katedry Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

- Akcja, która w tym roku odbędzie się po raz ósmy, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców Płocka, którzy uczestniczą w niej całymi rodzinami, jak i turystów odwiedzających nasze piękne miasto - mówi Iwona Krajewska prezes PLOT.

Tegoroczna edycja akcji rusza 16 czerwca o godz. 12:00 - zbiórka na Starym Rynku. Wycieczka będzie poświęcona tematyce Szlaku Gotyku Ceglanego.

W ramach akcji, każdego roku wydawany jest także Płocki Paszport Turystyczny, stanowiący mini przewodnik po Płocku i pamiątkę ze spacerów do najatrakcyjniejszych miejsc w mieście. Zostaną one przekazane uczestnikom „odPLOTowych” pieszych wędrówek na pierwszym spacerze. 

Informacje o kolejnych spacerach znajdują się na stronie PLOT. Akcja potrwa do 26 sierpnia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE