Reklama

Koleiny i garby na jednej z ważniejszych ulic. Co z remontem?

Opublikowano:
Autor:

Koleiny i garby na jednej z ważniejszych ulic. Co z remontem? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Remont ulicy Tysiąclecia to jeden z priorytetów drogowych miasta. O inwestycji mówi się od jakiegoś czasu, ale mieszkańcy postępów nie widzą. Zniecierpliwieni czytelnicy coraz częściej pytają o pozytywny finał.

Remont ulicy Tysiąclecia to jeden z priorytetów drogowych miasta. O inwestycji mówi się od jakiegoś czasu, ale mieszkańcy postępów nie widzą. Zniecierpliwieni czytelnicy coraz częściej pytają o pozytywny finał. 

O zapowiadany od lat remont jednej z ważniejszych ulic miasta zapytaliśmy w Ratuszu. 

- Miasto jest gotowe do przystąpienia do inwestycji od ponad roku - wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu prasowego Urzędu Miasta. - Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu na dofinansowanie unijne. Remont ul. Tysiąclecia jest włączony w duży program, w którym ubiegamy się o środki na budowę ścieżek rowerowych, zakup nowych autobusów czy wiat przystankowych - dodaje. 

Inwestowanie w ul. Tysiąclecia to nie tylko nawierzchnia. Miasto planuje tu kompleksową inwestycję. Zostanie rozdzielona kanalizacja na deszczową i sanitarną, powstanie też ścieżka rowerowa. Ratusz ubiega się na unijne dofinansowanie na ten projekt w ramach programu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. 

Pozostaje czekać na ogłoszenie wyników. Termin składania wniosków minął z końcem marca, więc urzędnicy mają nadzieję, że projekt uzyska akceptację i już niedługo będą mogli przystąpić do remontu. Prace mogłyby zacząć się jeszcze w tym roku, ale inwestycja jest przewidziana na dwa lata i jej realizacja zakończy się w 2018 roku. 

[ZT]14914[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE