Reklama

Kogo można naśladować? Sprawdźcie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kogo można naśladować? Sprawdźcie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Chcę być tam, gdzie widzę sens moich działań – zaśpiewała Marika w poniedziałek w auli płockiej Państwowej Szkoły Muzycznej podczas tegorocznego rozdania nagród w konkursie dla organizacji pozarządowych „Godni naśladowania” 2013. Sprawdźcie, kogo powinniśmy naśladować.

- Chcę być tam, gdzie widzę sens moich działań – zaśpiewała Marika w poniedziałek w auli płockiej Państwowej Szkoły Muzycznej podczas tegorocznego rozdania nagród w konkursie dla organizacji pozarządowych „Godni naśladowania” 2013.  Sprawdźcie, kogo powinniśmy naśladować.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, starał się uzmysłowić przybyłym na galę gościom, dlaczego warto się starać dla tak „szczególnego, niesamowitego miasta”. O jego sile nie stanowi wyłącznie Orlen i ujmujący widok z Tumskiego Wzgórza. - Ale także aktywność mieszkańców na ulicach dzięki organizacjom pozarządowym, o których można mówić wszędzie i zawsze - podkreślał prezydent.

Przyszedł czas na najważniejszą część gali. Kapituła konkursu zdecydowała się wyróżnić spośród nominowanych Stowarzyszenie Hospicyjno-Paliatywne Hospicjum Płockie pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej wraz z Fundacją Portal Fm w kategorii pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień, a tytuł „Godnego naśladowania” 2013 przypadł w udziale płockiej placówce Czerwonego Krzyża.

W sektorze kultury, nauki i edukacji wyłoniono Oratorium im. św. Dominika Savio i Towarzystwo Przyjaciół Płocka, jednakże z tytułu cieszył się Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Płocku, gdzie „przytula się wszystkich”, a „skromni ludzie w skromnych murach robią skromne postępy”.

W sporcie, turystyce i rekreacji uhonorowano Płockie Towarzystwo Wioślarskie oraz Płocką Lokalną Organizację Turystyczną, ale największe brawa otrzymało Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku. - Odbieram nagrodę dla tych wszystkich ludzi, którzy siedzą tam pod sceną w wózkach, pokazujących nam jak należy żyć łamiąc wszystkie bariery - mówił Wiesław Chrobot.

Część oficjalną zamknął akustyczny koncert wokalistki Mariki, współprezenterki programu muzycznego The Voice of Poland. Piosenkarka na wstępie pogratulowała wszystkim aktywnie włączającym się w działalność pozarządową, zamiast skupiać się na samym sobie, co wydaje się typowe dla dzisiejszych czasów. Wykonała kilka piosenek w kameralnych aranżacjach, każdą oprawiając w odpowiednią historię jej powstania, udowadniając prawdziwy muzyczny talent w autorskim repertuarze.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE