Reklama

KOD rozbije namiot na Audioriver

Opublikowano:
Autor:

KOD rozbije namiot na Audioriver - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkowie płockiego Komitetu Obrony Demokracji postanowili wykorzystać jeden z największych imprez dla fanów muzyki elektronicznej, Audioriver, aby porozmawiać o demokracji. Przyjezdnym zamierzają rozdawać niezbędniki - mapy Płocka, będą także życzyć im udanego festiwalu.

Członkowie płockiego Komitetu Obrony Demokracji postanowili wykorzystać jedną z największych imprez dla fanów muzyki elektronicznej, Audioriver, aby porozmawiać o demokracji. Przyjezdnym zamierzają rozdawać niezbędniki - mapy Płocka, będą także życzyć im udanego festiwalu.

Jak poinformowali płocczanie z płockiego KOD-u, jego członkowie zamierzają rozbić swój biały namiot i to nie raz, a dwa razy w tym tygodniu. Po raz pierwszy zobaczymy go w najbliższy piątek, 29 lipca w godzinach 17.00 – 20.00 przy pomniku Bolesława Krzywoustego. Jak tłumaczą, zamierzają spotkać się z festiwalowiczami, którzy zjawią się na Audioriver, aby porozmawiać o stanie demokracji w Polsce. Zaproszeni do PIKOD-u, jak nazwali swój namiot, są również mieszkańcy Płocka. 

- Muzyka też bywała reglamentowana, cenzurowana lub zakazywana, bo pochodziła ze zdemoralizowanego Zachodu – wyjaśniają. Ich zdaniem „już tylko krok dzieli nas od takiej sytuacji”. - Obecna władza chce kształtować gusta, żeby były patriotyczne, narodowe i jedynie właściwe - nie mają wątpliwości.

Swoim podpisem będzie można wesprzeć ich kolejną inicjatywę, tym razem związaną z Tadeuszem Mazowieckim. KOD proponuje powstanie tablicy upamiętniającej postać byłego premiera, który był związany z Płockiem. Jedną tablicę już mamy w Małachowiance, odsłonił ją w zeszłym roku poprzedni prezydent Bronisław Komorowski. Ostatnio o ławeczkę lub pomnik Tadeusza Mazowieckiego upominali się także w Płocku członkowie stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", młodzieżowej organizacji Platformy Obywatelskiej. Nie posiadają płockich struktur, w tej sprawie przyjechali 1 lipca z Warszawy. Decyzję radnych w tej sprawie poznamy zapewne po wakacjach. 

W piątek, oprócz wymiany poglądów, można podpisać deklarację członkowską KOD. A jeśli w piątek nie trafimy na ich namiot, będzie ku temu kolejna okazja w niedzielę, 31 lipca w identycznych godzinach, ale już przy Małachowiance, od strony zejścia do amfiteatru. Dodajmy, że nie jest to pierwsza akcja płockiego KOD-u. Przy okazji róznych uroczystości i imprez jego działacze starają się w jakiś sposób zaznaczyć swoją obecność. Ostatnio manifestowali przy okazji wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Płocku, pokazując mu czerwoną kartkę i puszczając piosenkę "Kocham wolność" Chłopców z Placu Broni, która głosami osób przy radioodbiornikach znalazla się na szczycie "Topu Wszech Czasów - Listy Przebojów Trójki". 

Czytaj też: 

 

 

 

Fot. Karolina Burzyńska, Tomasz Miecznik / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE