Reklama

Kobiety na stacjach paliw: mają problemy? Mogą liczyć na pomoc?

Opublikowano:
Autor:

Kobiety na stacjach paliw: mają problemy? Mogą liczyć na pomoc? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kobiety od kilkunastu lat przełamują stereotypy i wiele z nich z nich świetnie radzi sobie za kierownicą. Nie tylko aut osobowych, bo panie stanowią też ważny element załogi chociażby w płockiej Komunikacji Miejskiej. A jak radzą sobie na stacjach paliw?

Kobiety od kilkunastu lat przełamują stereotypy i wiele z nich z nich świetnie radzi sobie za kierownicą. Nie tylko aut osobowych, bo panie stanowią też ważny element załogi chociażby w płockiej Komunikacji Miejskiej. A jak radzą sobie na stacjach paliw? 

Pewnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu pewnie stanął przed dystrybutorem i zastanowił się: czy w ręku mam na pewno właściwy pistolet? Takie błędy się zdarzają, choć raczej rzadko. Wtedy pomoże tylko wizyta u mechanika. Dla wielu z nas wizyta na stacji paliw jest po prostu intuicyjna i trwa maksymalnie kilka minut. Jeśli kogoś mielibyśmy posądzać o problemy, to pewnie wskazalibyśmy kobiety. Czy panie rzeczywiście gorzej radzą sobie z tankowaniem pojazdów? 

- Największe problemy sprawia tankowanie gazu LPG i obsługa myjni - wyjaśnia Konrad Ligowski, prowadzący stację paliw Orlen przy ul. Wyszogrodzkiej. - Panie proszą też np. o pomoc w dolaniu płynu do spryskiwaczy czy wymiany żarówki. 

Jak zapewnia Ligowski, na każdej stacji z orlenowskim szyldem jest do tego oddelegowany specjalny pracownik, który w takiej sytuacji pomocy na pewno nie odmówi. Nie tylko paniom. 

Warto wiedzieć, że kobiety w ciąży mogą liczyć na pierwszeństwo w obsłudze przy kasie. Jeśli pracownik zauważy ciężarną, sam to zaproponuje ale można też oczywiście samemu o to poprosić. Na wielu stacjach funkcjonują też pokoje dla matki z dzieckiem, które bez wątpienia ułatwiają podróże z małymi pasażerami. A jak wizyta na stacjach na stacji kojarzy się paniom? 

- Zawsze sama wykonuje wszystkie czynności na stacji: tankowanie, dolanie oleju albo płynu do chłodnicy... tak wiem gdzie się znajduje! - uśmiecha się Joanna, zazwyczaj tankująca swoje auto na stacji Orlen przy Alei Piłsudskiego, a na co dzień nauczycielka... robotyki. - Mimo to personel zawsze służy mi pomocą co jest bardzo miłe! Często humor poprawia mi pan, który pyta się czy może kawkę na dobry początek , dnia... I prawie zawsze się skuszę.

- Często, kiedy tylko podjeżdżam do dystrybutora, pracownik stacji idzie w moim kierunku i proponuje mi pomoc w tankowaniu. Radzę sobie sama, ale jest to na pewno ułatwienie - mówi z kolei Kasia, matka dwójki dzieci. - Tak, kiedy byłam w widocznej ciąży zdarzało mi się być obsługiwaną poza kolejką - przyznaje klientka stacji przy Wyszogrodzkiej. 

Pracownicy koncernu zapewniają, że dzień kobiet na stacjach trwa cały dzień. Nie ma przeszkód, aby z podobnym podejściem do życia podchodzili wszyscy panowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE