Reklama

Kobieta w czarnej folii na Tumskiej [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Kobieta w czarnej folii na Tumskiej [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej stoi już przy Muzeum Mazowieckim, ale na razie ukryty jest przed ciekawskimi... czarną torbą foliową. Wygląda jak czarny foliowy kat i dopiero budzi ciekawość płocczan! Uspokajamy tych, którzy się przerazili dziwaczną figurą- to nie instalacja współczesnego artysty, pomnik będzie tradycyjny.

Pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej stoi już przy Muzeum Mazowieckim, ale na razie ukryty jest przed ciekawskimi... czarną torbą foliową. Wygląda jak czarny foliowy kat i dopiero budzi ciekawość płocczan! Uspokajamy tych, którzy się przerazili dziwaczną figurą- to nie instalacja współczesnego artysty, pomnik będzie tradycyjny.

Odsłonięcie pomnika spacerującej po Tumskiej Miry zaplanowano na niedzielę, ale ustawiono go zaraz za fontanną przy Tumskiej już dzisiaj. Żeby nie popsuć niespodzianki i płocczanie zobaczyli efekt kilkuletnich starań płocczan dopiero 8 czerwca podczas uroczystego odsłonięcia nowej atrakcji deptaku , słynną płocczankę stóp do głów szczelnie zasłonięto ... czarną folią. Spod worka wystaje tylko stopa eleganckiej pani i podpis: Mira Zimińska-Sygietyńska.

Płocczanie z zaciekawieniem podchodzą do foliowego monstrum w czarnym kapturze (dajemy słowo - brakuje tylko kosy i figura z powodzeniem mogłaby robić za kata), czytają podpis, może część zastanawia się nad przekazem artysty tego  tajemniczego dzieła sztuki współczesnej (w końcu nie takie instalacje się zdarzają).  Jedno jest pewne - Mira już teraz budzi ciekawość!

O planowanej na niedzieli imprezy z udziałem kamiennej Miry i latach starań o powstanie pomnika czytaj też: 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE