Reklama

Klucze do "Mieszkań na start" wręczone. Tuż nad Mediateką [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Klucze do "Mieszkań na start" wręczone. Tuż nad Mediateką [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Mediatece trwają ostatnie przygotowania, a lokatorzy 12 mieszkań, które powstały tuż nad nią, dziś odebrało klucze.

W Mediatece trwają ostatnie przygotowania, a lokatorzy 12 mieszkań, które powstały tuż nad nią, dziś odebrało klucze. 

Stare miasto niedługo wzbogaci się o nowych mieszkańców, a to za sprawą "Mieszkań na start". Na parterze kamienicy przy ul. Kościuszki 3b znajduje się Mediateka, która już niebawem otworzy swoje drzwi przed płocczanami, a na dwóch piętrach powstało łącznie 12 lokali dla młodych mieszkańców miasta. 

- To dla mnie szczególnie ważny moment, bo słowo "rewitalizacja" ma kluczowe znaczenie w perspektywie nie tylko tego dnia, ale kolejnych tygodni, miesięcy, lat. Chcemy żeby Płock piękniał, żeby piękniało stare miasto i żeby było tu jak najwięcej młodych ludzi - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

Roboty w kamienicy zaczęły się już w styczniu 2019 roku i trwały półtora roku. Budynek był stary, jeszcze XIX-wieczny, i część trzeba było rozebrać. Efektem prac jest 12 mieszkań o powierzchni od 33 do 45 metrów kwadratowych. Każde ma także niewielką komórkę lokatorską. 

- Nowością jest placyk dla dzieci - mówił Daniel Kaźmierczyk, prezes spółki Inwestycje Miejskie, która była odpowiedzialna za kamienicę. 

Kilka dni temu klucze do "Mieszkań na start" wręczono lokatorom kamienicy przy ul. Kaczmarskiego. Inwestycja przy Kościuszki to druga tego typu inwestycja w 2020 roku. 

- Kiedy parę lat temu pracowaliśmy nad programem, to nie spodziewaliśmy się, że będzie takie zapotrzebowanie - dodał Michał Sosnowski, wiceprezes Inwestycji Miejskich. 

"Mieszkania na start" to program wynajmu mieszkań dla młodych ludzi - nie są one przyznawane na stałe, a 5 lat, choć istnieje możliwość przedłużenia najmu do 10 lat. W 2021 roku mają zostać oddane do użytku mieszkania na start przy Sienkiewicza, Kleeberga i Kazimierza Wielkiego. Wnioski można składać do końca września. Mieszkań ma być ponad 100. 

[ZT]25858[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE