Reklama

Klimatyzacja zmniejsza wydajność – jak temu zaradzić?

Opublikowano:
Autor:

Klimatyzacja zmniejsza wydajność – jak temu zaradzić? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klimatyzacja coraz częściej staje się standardem nie tylko w biurach czy budynkach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach. Decydując się na zainstalowanie klimatyzatora, warto wiedzieć, jakie usterki mogą pojawić się po pewnym czasie użytkowania i jak możemy im zapobiegać.

Klimatyzacja coraz częściej staje się standardem nie tylko w biurach czy budynkach użyteczności publicznej, ale także w prywatnych domach i mieszkaniach. Decydując się na zainstalowanie klimatyzatora, warto wiedzieć, jakie usterki mogą pojawić się po pewnym czasie użytkowania i jak możemy im zapobiegać.

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Jeżeli klimatyzacja zmniejsza swoją wydajność lub w ogóle przestaje działać, może to być oznaką zarówno niegroźnej usterki, jak też poważnej awarii. Do najczęstszych problemów należą:

  • zawilgocony układ chłodniczy: przyczyna leży tu najczęściej w niedostatecznym odessaniu powietrza przy montażu;
  • nieszczelność układu chłodniczego: prowadzi to do wycieku czynnika chłodniczego, co z kolei znacznie obniża wydajność klimatyzacji;
  • uszkodzenie wentylatora: ciepłe powietrze nie jest prawidłowo odprowadzane z wnętrza pomieszczenia. Ta usterka, niewykryta i nieusunięta w porę, może prowadzić do uszkodzenia czy zniszczenia sprężarki – a w takiej sytuacji naprawa będzie nas niemało kosztować.

Jak zmniejszać ryzyko awarii?

Chcąc zminimalizować ryzyko wystąpienia poważnych usterek, należy przede wszystkim pamiętać o systematycznych przeglądach, które powinny być wykonywane 2 razy na rok. Możemy także nieco „pomóc” klimatyzatorowi w pełnieniu swojej funkcji, dostosowując pomieszczenia w taki sposób, by ograniczyć przenikanie ciepła z zewnątrz, np. poprzez skuteczną izolację termiczną i rolety w oknach.

Kiedy wezwać fachową pomoc?

Jeżeli odpowiednio wcześnie dostrzeżemy niepokojące objawy i wezwiemy profesjonalny serwis, wówczas naprawa będzie prostsza i mniej kosztowna. Dlatego warto zwracać uwagę na takie zjawiska, jak np.:

  • zbyt głośna praca klimatyzatora,
  • nieprzyjemny zapach wydobywający się z klimatyzacji,
  • uszkodzenie lub przegrzewanie się przewodu zasilającego,
  • częste włączanie się i wyłączanie klimatyzacji,
  • wyciek wody.

Gdzie zamówić serwis klimatyzacji?

Jeżeli szukamy serwisu klimatyzacji przez internet, najszybszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z portalu Blisco.pl, ponieważ wówczas możemy mieć pewność, że naprawa zostanie wykonana przez profesjonalistów, legitymujących się odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami. Celem portalu jest bowiem umożliwienie użytkownikom szybkiego zamówienia wybranej usługi bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka – dlatego wszyscy fachowcy znajdujący się w bazie Blisco są sprawdzeni pod kątem posiadanych kompetencji.

Dużym plusem jest też to, że nie trzeba zakładać konta czy logować się za pośrednictwem social mediów, aby móc złożyć zamówienie. Cała procedura polega jedynie na wypełnieniu prostego formularza na Blisco.pl, gdzie podajemy dane do kontaktu oraz adres naprawy. Po otrzymaniu zgłoszenia portal przekazuje je do dobrego serwisu klimatyzacji znajdującego się w naszej okolicy, który następnie skontaktuje się z nami bezpośrednio.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE