Reklama

Klaudia z Małej Wsi od urodzenia musi walczyć o zdrowie

Opublikowano:
Autor:

Klaudia z Małej Wsi od urodzenia musi walczyć o zdrowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klaudia Sokołowska ma tylko pięć lat na karku i tak wiele chorób, że aż trudno uwierzyć, że znosi je na wątłych dziecięcych barkach. Rodzina dziewczynki zbiera na pionizator, by pięciolatka nauczyła się chodzić.

Klaudia Sokołowska ma tylko pięć lat na karku i tak wiele chorób, że aż trudno uwierzyć, że znosi je na wątłych dziecięcych barkach. Rodzina dziewczynki zbiera na pionizator, by pięciolatka nauczyła się chodzić.

Klaudia mieszka w Małej Wsi i ma pięcioro rodzeństwa. Sytuację swojej podopiecznej tak opisuje fundacja z Mikołowa: po urodzeniu zdiagnozowano u niej wodogłowie wrodzone, przepuklinę oponowo - rdzeniową otwartą odcinka lędźwiowo-krzyżowego, niedowład kończyn dolnych, pęcherz neurogenny, odpływ pęcherzowo - moczowodowy prawostronny II stopnia. Przeszła kilka operacji (pierwszą tuż po narodzinach, w pierwszej dobie!), znajduje się pod stałą opieką szeregu specjalistów.

Mimo niepełnosprawności dziewczynka jest pogodna, dużo się uśmiecha i ciekawi ją otaczając świat.

- Z bliskimi komunikuje się za pomocą pojedynczych słów, pomaga sobie też mową ciała - opowiadają w fundacji Stonoga. - Dziewczynka porusza się pełzając, potrafi samodzielnie usiąść z pozycji leżącej, postawiona przy oparciu stoi, podnosi zabawkę leżąca na podłodze, stawia kroki podtrzymywana pod pachami. Umie samodzielnie jeść łyżeczką oraz pić z kubeczka.

Ale gorzej jest z chodzeniem. - Dlatego w tej chwili najpilniejszą potrzebą dla tej rodziny jest zakup pionizatora, który posłuży do nauki chodzenia i utrzymywania ciała w pozycji pionowej - wyjaśnia fundacja.

Rodziców nie stać na zakup sprzętu ortopedycznego, dlatego proszą o pomoc w sfinansowaniu pionizatora. Datki można wpłacać na konto:


PKO BP 74 1020 2528 0000 0702 0277 3166
Fundacja Stonoga
ul. Pszczyńska 25
43-190 Mikołów
z dopiskiem "darowizna 44"
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE