Reklama

Kino pod chmurką w Parku Północnym [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Kino pod chmurką w Parku Północnym [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, o godz. 21 w Parku Północnym w Płocku na uczestników czekał wielki ekran, projektor i kilkadziesiąt leżaków.

W poniedziałek, o godz. 21 w Parku Północnym w Płocku na uczestników czekał wielki ekran, projektor i kilkadziesiąt leżaków.

Pokaz w ramach drugiej edycji filmowo-turystycznego projektu Filmowy Płock 2 otworzyli Iwona Krajewska prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Radosław Łabarzewski z "Kina za Rogiem".

Radosław Łabarzewski przed seansem przekazał nieco ciekawostek na temat produkcji filmowych kręconych w Płocku: Zielonej Miłości i Stawki większej niż życie, kładąc nacisk na fakt jak zielone wówczas było miasto, jak ulica Teatralna obsadzona wysokimi, dorodnymi drzewami tworzyła szpaler, przez który nie przechodził promień słońca...

Malowniczo? To po prostu trzeba było obejrzeć, szczególnie w takim miejscu jak Park Północny, który o zmroku tworzył idealną "zieloną" atmosferę. Widzowie, wygodnie usadowieni, mogli nacieszyć oczy nie tylko ciekawą fabułą, ale również prześledzić płockie, dobrze znane ulice, uchwycone czujnym okiem kamery, które aktualnie wyglądają już zupełnie inaczej. 

W produkcji reżyserii mistrza młodzieżowej ballady, Stanisława Jędryki, (1978) nasze piękne miasto lat 70- tych jest tłem dla perypetii bohaterów wkraczających w dorosłe życie, zmagających się z trudnymi decyzjami, niezrozumieniem i miłością. Widzimy kadry z ulicy Tumskiej, placu Narutowicza, placu 13 Straconych, ul. Kwiatka i Bielskiej, a także ujęcia z nadwiślańskiej plaży z mostem pontonowym i płockiego szpitala.

W filmie zadebiutowała Joanna Pacuła (Sarna). Towarzyszy jej przystojny Jerzy Frycz oraz cała plejada gwiazd ówczesnego kina: Andrzej Pieczyński (Bursztyn), Barbara Wrzesińska (matka), Bronisław Pawlik (ojczym), Roman Wilhelmi (ojciec), Joanna Jędryka, Janusz Kłosiński, Jan Himilsbach, Cezary Morawski, Józef Nowak, Laura Łącz. 

Podczas pokazu widzowie mieli obejrzeć również odcinek o agencie J-23 ("Stawka większa niż życie" J. Morgensterna) jednak organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu pokazu do Kina za Rogiem.

Warto na koniec nadmienić, że plenerowe kino spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Uczestniczący w seansie podkreślali, że to jest naprawdę świetny pomysł i oczekują na kolejny tego typu projekt w parku!

A przed nami jeszcze:

  • 30 sierpnia 2018 (poniedziałek) g. 21.00 Miejsce: Park Północny
Pan Kleks w kosmosie: Porwanie Agnieszki – II pokaz plenerowy

  • 8 września 2018 (sobota) g. 12.00 Start: Stare Miasto
II spacer turystyczny po Filmowym Płocku + odsłonięcie muralu Filmowy Płock

  • 8 września 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem
Pan Kleks w kosmosie: Misja Voltana II – II pokaz kinowy

  • 6 października 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem
Dwanaście krzeseł – III pokaz kinowy w 85. rocznicę premiery filmu

  • 17 listopada 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem
Zabijcie czarną owce + Razem z Petrochemią (PKF z 1979 roku) – IV pokaz kinowy

  • 8 grudnia 2018 (sobota) g. 17.00 Miejsce: Kino za Rogiem
Zielona miłość, odc. 2 + Justyna – V pokaz kinowy

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE