Reklama

Kino pod chmurką w parku. Jakie filmy obejrzymy?

Opublikowano:
Autor:

Kino pod chmurką w parku. Jakie filmy obejrzymy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zabierz ze sobą koc i materac do Parku Północnego. Już 30 lipca w ramach "Filmowego Płocka 2" będzie można obejrzeć dwa ciekawe filmy.

Zabierz ze sobą koc i materac do Parku Północnego. Już 30 lipca w ramach "Filmowego Płocka 2" będzie można obejrzeć dwa ciekawe filmy.

W poniedziałek, 30 lipca, o godz. 21 w Parku Północnym w Płocku na uczestników będzie czekał wielki ekran, projektor i kilkadziesiąt leżaków. Przed seansem odbędzie się krótka pogadanka na temat przedstawianych filmów, czasów, w których powstawały i okolicznościach, które im towarzyszyły. Następnie widzowie, wygodnie usadowieni, będą mogli nacieszyć oczy nie tylko ciekawą fabułą, ale również prześledzić płockie, dobrze znane ulice, uchwycone czujnym okiem kamery. 

W filmie o agencie J-23 zobaczymy pościg ulicą Mostową, w której tle widać kościół pw. św. Dominika i katedrę, zbocza między ul. Rybaki a brzegiem Wisły. Będzie widoczny także płocki most, po którym jedzie pociąg z cysternami.

W produkcji Jędryki znajdziemy Płock lat. 70 XX wieku, tętniący życiem i miłością młodych ludzi - będą zdjęcia z ulicy Tumskiej, placu Narutowicza, placu 13 Straconych, ul. Kwiatka i Bielskiej, a także z nadwiślańskiej plaży z mostem pontonowym i płockiego szpitala.

"Stawka większa niż życie" J. Morgensterna (1968) to polski serial wszech czasów. Historia Polaka Stanisława Kolickiego, znanego bardziej jako radzieckiego agenta J-23 i jego odwiecznego rywala SS-Sturmbannführera Hermanna Brunnera od ponad pół wieku fascynuje kolejne pokolenia.

„Zielona miłość” (1978) w reżyserii mistrza młodzieżowej ballady, Stanisława Jędryki, przedstawia losy bohaterów, którzy stanęli u progu dojrzałości życiowej. Bohaterkę filmu - Sarnę - poznajemy w chwili, kiedy jej plany na przyszłość nie są jeszcze sprecyzowane. Marzy o szkole muzycznej, ale matka wybrała dla niej medycynę. Sarna musi pracować w szpitalu. Dyżury w szpitalu są dla niej udręką. Wolne chwile spędza z przyjaciółmi na plaży. Rodzi się jej pierwsza miłość, która przynosi wiele smutku.

W filmie gra śliczna Joanna Pacuła, która zadebiutowała w „Barwach ochronnych” (1976) Krzysztofa Zanussiego, ale to Sarna z „Zielonej Miłości” była jej pierwszą, pierwszoplanową rolą. Towarzyszy jej przystojny Jerzy Frycz oraz cała plejada gwiazd ówczesnego kina: Andrzej Pieczyński (Bursztyn), Barbara Wrzesińska (matka), Bronisław Pawlik (ojczym), Roman Wilhelmi (ojciec), Joanna Jędryka, Janusz Kłosiński, Jan Himilsbach, Cezary Morawski, Józef Nowak, Laura Łącz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE