Reklama

Reklama

Kilkudziesięciu nauczycieli awansowało. W ratuszu odbyła się uroczystość [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Andrzej Nowakowski wręczył awanse 48 nauczycielom, którzy zdali egzamin i uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

Reklama

Jak co roku płoccy grupa płockich nauczycieli uzyskała awans na nauczyciela mianowanego. To 3. z 4 stopni szczebli zawodowych. Ubiegający się o awans w lipcu i sierpniu musieli zdać egzamin przed komisją, ale warunków do spełnienia jest więcej. Żeby ubiegać się o awans trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje, odbyć prawie trzyletni staż, a także uzyskać pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

- Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej - tak brzmi przysięga, którą składają nauczyciele uzyskujący tytuł nauczyciela mianowanego. 

W tym roku awans otrzymało 48 nauczycieli - 11 z przedszkoli, 27 ze szkół podstawowych i 10 z ponadpodstawowych, w tym 1 nauczyciel akademicki. 

W płockich placówkach oświatowych pracuje 2 522 nauczycieli. 42 osoby to nauczyciele stażyści, znajdujący się na początku swojej kariery zawodowej. Nauczycieli kontraktowych jest 356, mianowanych - 389. Największą grupę stanowią nauczyciele dyplomowani, czyli z największym stażem i doświadczeniem. Jest ich 1735.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy