Reklama

Kilkaset miejsc pracy? Inwestycja za 80 mln zł

Opublikowano:
Autor:

Kilkaset miejsc pracy? Inwestycja za 80 mln zł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sieć marketów Dino zbuduje potężne centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 45 tys. mkw. W końcu przyszłego roku pracę może tam zdobyć kilkaset osób z Sierpca i regionu.

Sieć marketów Dino zbuduje potężne centrum dystrybucyjne o powierzchni ok. 45 tys. mkw. W końcu przyszłego roku pracę może tam zdobyć kilkaset osób z Sierpca i regionu.

W środę został oficjalnie otwarty w Sierpcu plac budowy Centrum Dystrybucyjnego firmy Dino Polska. Byli m.in. samorządowcy, politycy, przedstawiciele inwestora.

Polska sieć marketów Dino rozwija się w szalonym tempie, obecnie posiada w kraju ok. 1300 sklepów. Jej właścicielem jest tajemniczy inwestor Tomasz Biernacki. Sieć Dino w tym roku została umieszczona na 22. miejscu rankingu 50 najszybciej rozwijających się firm (według „Wprost”), a Tomasz Biernacki – na drugim miejscu listy 100 najbogatszych Polaków.

Najmocniej sieć rozwija się na południu i zachodzie kraju, sklepy obsługiwane są przez cztery centra dystrybucyjne, w końcu 2021 r. dojdą kolejne dwa, w tym jedno w Sierpcu.

- Założeniem inwestorów jest ukończenie tego projektu do końca 2021 roku, a pracę w nowo powstałym centrum logistycznym znajdzie kilkaset osób z terenu miasta i powiatu - optymistycznie zapowiada na FB Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca. 

Centrum będzie miało ok. 45 tys. mkw., inwestycja pochłonie ok. 80 mln zł. Identyczna budowa rozpocznie się także w Sieroniowicach w województwie opolskim. Spółka zamierza finansować budowę z pieniędzy własnych oraz kredytów. Dino podkreśla, że nowe centra stanowić będą  wsparcie dla dalszej ekspansji sieci.

W kompleksie zaplanowano m.in. chłodnię, mroźnię, magazyny z kontrolowaną temperaturą, części socjalno-biurowe wraz z infrastrukturą techniczną, drogi wewnętrzne, parkingi.

- Bardzo się cieszę, że tak ogromna firma rozpocznie swoją działalność w naszym mieście. To pierwszy tak duży inwestor od kilkudziesięciu lat, będzie to obok mleczarni i Carlsberga jeden z trzech największych pracodawców w powiecie. Trzymamy kciuki i bardzo kibicujemy dyrekcji Dino Polska. Jest to kolejny krok ku zmniejszeniu bezrobocia w regionie i ogromny impuls do dalszego rozwoju Sierpca - zapowiada burmistrz Perzyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE