Reklama

Kilkadziesiąt milionów złotych emerytom wypłacił płocki ZUS

Opublikowano:
Autor:

Kilkadziesiąt milionów złotych emerytom wypłacił płocki ZUS  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się wypłata "trzynastek" dla emerytów i rencistów. W całym kraju na ten cel przeznaczono blisko 10 miliardów złotych, z czego 1,25 miliarda powędrowało do województwa mazowieckiego. 

Kończy się wypłata "trzynastek" dla emerytów i rencistów. W całym kraju na ten cel przeznaczono blisko 10 miliardów złotych, z czego 1,25 miliarda powędrowało do województwa mazowieckiego. 

Pieniądze wypłacane są wraz z kwietniowym świadczeniem. Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że pieniądze wypłacono już niemal wszystkim. Na Mazowszu uprawnionych do świadczenia jest ponad milion osób. 

- Kwota świadczenia to dla każdego 1200 zł brutto. Z tego w większości przypadków trzeba potrącić zaliczkę na podatek dochodowy i składkę zdrowotną. Najczęściej „na rękę” do wypłaty trafia 981 zł. Do renty rodzinnej, którą pobiera kilka osób, przysługuje jedna trzynastka. ZUS podzieli ją w równych częściach na każdą uprawnioną osobę. Na przykład jeśli jedną rentę rodzinną pobierają dwie osoby, to każda otrzyma po 600 zł brutto - mówi Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Tzw. trzynastka przysługuje uprawnionym m.in. do: emerytury, renty (z tytułu niezdolności do pracy, szkoleniowej, socjalnej, rodzinnej), rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego (świadczenia dla osób, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci), nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego, świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego.

Płocki oddział ZUS, obejmujący całą północną część województwa, wypłacił "trzynastki" 178 692 osobom. Wypłacono 214 149 000 zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE