Reklama

Kierowcy zdekoncentrowani, a uczniowie zgorszeni? Interweniowała radna

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy zdekoncentrowani, a uczniowie zgorszeni? Interweniowała radna - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O koncentrację kierowców w trakcie jazdy zaniepokoiła się Iwona Jóźwicka z Kukiz '15. Zagrożeniem ma być w ocenie radnej reklama salonu kosmetycznego, która nie dość, że jest "nieskromna", to jeszcze wisi na ogrodzeniu szkoły.

O koncentrację kierowców w trakcie jazdy zaniepokoiła się Iwona Jóźwicka z Kukiz '15. Zagrożeniem ma być w ocenie radnej reklama salonu kosmetycznego, która nie dość, że jest "nieskromna", to jeszcze wisi na ogrodzeniu szkoły.

Radna złożyła interpelację z sprawie reklamy zamieszczonej u zbiegu ulic 1 i 3 Maja. Widać na niej zabieg kosmetyczny, oferowany przez jeden z płockich salonów, który odsłania coś więcej... 

- Czy to dla szkoły odpowiednia wizytówka i czy to nie rozprasza kierowców? - pyta w interpelacji Iwona Jóźwicka.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrekcję Zespołu Szkół nr 6 w Płocku, w sąsiedztwie której znajduje się reklama. W skład zespołu szkół wchodzi Gimnazjum nr 14 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Jagiełły.

- Szkoła od wielu lat wynajmuje powierzchnię reklamową agencji reklamowej i nigdy nie było żadnych problemów - powiedziała Małgorzata Pawlak, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Płocku - Treści reklam nie są konsultowane z pracownikami szkoły.

Problemu nie widzi również zastępca prezydenta Płocka Roman Siemiątkowski, który udzielił odpowiedzi na interpelację. Zauważył, iż reklama jest znacznie oddalona od głównego wejścia do szkoły i nie jest wizytówką szkoły, a jedynie informajcą o zabiegach kosmetyki estetycznej.

- Jej "nieskromność", jak i ewentualne rozpraszanie kierowców nie były badane - dodał Roman Siemiątkowski.

Co ciekawe nieco dalej, na tej samej ulicy znajduje się inna, "nieskromna" reklama. Czy tego typu billboardy faktycznie dekoncentrują płockich kierowców. Zapraszamy do komentowania.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE