Reklama

Kierowcy, zapamiętajcie! Tu już nie wolno parkować

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy, zapamiętajcie! Tu już nie wolno parkować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cóż to znaczy siła przyzwyczajenia! Choć zmiany na starówce wprowadzono cztery miesiące temu, wciąż pokutują w nas stare nawyki. Najbardziej widać je na pl. Narutowicza, vis a vis dawnego Empiku.

Cóż to znaczy siła przyzwyczajenia! Choć zmiany na starówce wprowadzono cztery miesiące temu, wciąż pokutują w nas stare nawyki. Najbardziej widać je na pl. Narutowicza, vis a vis dawnego Empiku.

Niedziela, południe. Na placu Narutowicza, przy skrzyżowaniu z Grodzką z jednej strony, a Tumską z drugiej, stoi rząd zaparkowanych samochodów. Wszystkie mają za wycieraczką pouczenia od straży miejskiej. 

- Całe życie wszyscy tu parkowali, a teraz prawie mandat? - dziwi się nasz czytelnik, przesyłając na Alert 24 zdjęcia z niedzielnego południa.

Kierowców zmyliło zapewne to, że w niedzielę nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Jednak warto pamiętać, że choć w weekendy i po 17.00 nie trzeba płacić za postój, to wciąż trzeba się stosować do zmienionej jeszcze w sierpniu organizacji ruchu. Jedną z najważniejszych i najwyraźniej najtrudniejszych do zaakceptowania przez płockich kierowców zmian jest wprowadzenie na pl. Narutowicza strefy zamieszkania, co oznacza, że po pierwsze, piesi mają tam pierwszeństwo, po drugie, nie można jechać szybciej niż 20 km na godz., wreszcie po trzecie - że można parkować tylko w wyznaczonych do tego miejscach. 

[ZT]13693[/ZT]

Aby pomóc kierowcom przystosować się do zmian, Ratusz ustawił nawet w tym miejscu kilka dużych donic. Jednak jak widać na zdjęciach z niedzieli - płocczanie nie rozumieli tej aluzji i parkowali pomiędzy nimi.

[ZT]13746[/ZT]

Przypominamy więc po raz kolejny - nie można parkować z tej strony pl. Narutowicza.  

Fot. Czytelnik / Alert 24

[ALERT]1479814603279[/ALERT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE