Reklama

Kierowcy oburzeni! Parkingi w płatnej strefie toną pod warstwą śniegu

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy oburzeni! Parkingi w płatnej strefie toną pod warstwą śniegu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelniczka zaalarmowała naszą redakcję. Od rana w centrum były problemy z zaparkowaniem auta w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko przez zalegający śnieg. Po naszej interwencji w urzędzie odśnieżanie ruszyło pełną parą.

Czytelniczka zaalarmowała naszą redakcję. Od rana w centrum były problemy z zaparkowaniem auta w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko przez zalegający śnieg. Po naszej interwencji w urzędzie odśnieżanie ruszyło pełną parą.

- To jest duży problem - podkreślała rano Czytelniczka. - Nie ma odśnieżania w PSP na ul. Kwiatka i Synagogalnej. MTBS nie odśnieża, bo odkąd są płatne parkingi obszar ten znajduje się w kompetencji urzędu miasta, a jak dba o to urząd, widać na załączonym obrazku. 

Utrzymaniem jezdni ulic, zatok parkingowych i miejsc postojowych na jezdni zajmuje się Miejski Zarząd Dróg, podległy pod ratusz. 

- Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, które utrzymują się od kilku dni, prace na terenie miasta prowadzone są sukcesywnie całą dobę, jednak niesprzyjające warunki powodują opóźnienie w ich wykonywaniu - podkreśla Alina Boczkowska z Zespołu Współpracy z Mediami UMP.

Co ciekawe, po naszej interwencji miejsca parkingowe zostały odśnieżone. Dodajmy, że w sezonie zimowym trzeba również pamiętać o odśnieżaniu chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio przy jej granicy. Obowiązek taki ciąży na właścicielach posesji. Inną kwestią są nieodśnieżone dachy, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie. O to, jak podkreśla ratusz, również mają zadbać właściciele i zarządcy budynków. 

- Po intensywnych opadach śniegu właściciele lub zarządcy budynków mają obowiązek monitorowania i usuwania śniegu z pokryć dachowych - dodała A. Boczkowska.-  Należy pamiętać, że obciążone dachy stanowią zagrożenie dla osób znajdujących się w budynkach oraz dla przechodniów. Utrzymanie obiektów budowlanych w należytym stanie technicznym, w tym usuwanie z nich śniegu oraz sopli, należy do obowiązków właścicieli lub zarządców budynków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE