Reklama

Kierowcy dostali po kieszeni. Były wzmożone kontrole na drogach

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy dostali po kieszeni. Były wzmożone kontrole na drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci nie patyczkowali się z płockimi kierowcami. Ujawniono 198 wykroczeń, trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

Policjanci postanowili nie patyczkować się z płockimi kierowcami. Ujawniono 198 wykroczeń, trzech kierowców pożegnało się z prawem jazdy.  

- Niestety, jak pokazuje praktyka, nie wszyscy kierowcy i pasażerowie pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w pojazdach – ubolewa policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Taki płynie wniosek z działań PASY podjętych w Płocku i na terenie powiatu płockiego 10 i 12 marca. Podobne działania prowadzono na terenie całego Mazowsza, aby przypomnieć kierowcom i pasażerom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Na 214 skontrolowanych pojazdów (w tym pięciu samochodów ciężarowych), ujawniono 198 wykroczeń, z czego 55 dotyczyło braku zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci w takich sytuacjach wyjmowali bloczek mandatowy lub udzielali pouczeń. W trzech przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym, jadąc powyżej 50 km/h, za co policjanci odebrali prawo jazdy na trzy miesiące.

Fot. KMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE