Reklama

Kiedy zmarł, był żegnany przez tłumy płocczan. Powstała o nim książka

Opublikowano:
Autor:

Kiedy zmarł, był żegnany przez tłumy płocczan. Powstała o nim książka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspominany jako wyjątkowy człowiek i bardzo dobry prezydent Płocka, który odszedł od nas za wcześnie. - Działał na rzecz rozwoju swojej małej ojczyzny, a nie dla poklasku, nie po to, by coś ugrać dla siebie – tak zapamiętał Andrzeja Drętkiewicza były wiceprezydent Płocka w pierwszej połowie lat 90., Andrzej Kijek.

Wspominany jako wyjątkowy człowiek i bardzo dobry prezydent Płocka, który odszedł od nas za wcześnie. - Działał na rzecz rozwoju swojej małej ojczyzny, a nie dla poklasku, nie po to, by coś ugrać dla siebie – tak zapamiętał Andrzeja Drętkiewicza były wiceprezydent Płocka w pierwszej połowie lat 90., Andrzej Kijek.

Książnica Płocka zaprasza na wyjątkowe spotkanie i zarazem promocję książki „MOCARZ DUCHA. Andrzej Drętkiewicz we wspomnieniach" autorstwa Małgorzaty Białeckiej i Mileny Gurdy-Jaroszewskiej (to najnowsze wydawnictwo Książnicy Płockiej). Pomimo, że Książnica organizuje wiele podobnych spotkań autorskich, to będzie wyjątkowe za sprawą postaci, która jest poświęcone, a więc człowieka niezwykle ważnego dla naszego miasta, pierwszego prezydenta Płocka po transformacji ustrojowej i wojewody płockiego, Andrzeja Drętkiewicza, który zmarł po ciężkiej i nagłej chorobie pod koniec września 2014 roku. Miał wówczas 59 lat.

W fotelu prezydenckim w ratuszu zasiadał w latach 1990-1995. Dwa lata później z rekomendacji Akcji Wyborczej Solidarność został wojewodą płockim. Tę funkcję pełnił do 1998 r., do kiedy istniało województwo płockie. Później został księgowym w Miejskim Zespole Obiektów Sportowych. Wielokrotnie angażował się w akcje społeczne, jak chociażby upamiętnienie wizyty papieża Jana Pawła II. 

Spotkanie w ramach Płockich Dni Kultury Chrześcijańskiej w głównej siedzibie Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 6 odbędzie się 12 października w sali kolumnowej (pierwsze piętro). Początek o godz. 17.00.  

Wspomnienia o pierwszym niekomunistycznym prezydencie:

[ZT]7936[/ZT]

[ZT]7950[/ZT]

Fot. Materiał promocyjny Książnicy Płockiej

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE