Reklama

Kiedy skorzystamy z roweru miejskiego?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy skorzystamy z roweru miejskiego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Realizacja systemu rowerowego w Płocku coraz bliżej. W tym miesiącu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, czyli firmą NextBike z Warszawy.

Realizacja systemu rowerowego w Płocku coraz bliżej. W tym miesiącu ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, czyli firmą NextBike z Warszawy. 

Na terenie miasta pojawią się nie tylko nowe ścieżki rowerowe, ale też stacje z rowerami do wypożyczenia. Na jednej stacji będzie można wypożyczyć rower, a po przejechaniu zaplanowanej trasy, zostawić go na stacji docelowej.

- Planujemy podpisanie umowy 24 maja  - poinformował Konrad Kozłowski, z zespołu prasowego ratusza. Firma będzie miała 10 tygodni na uruchomienie systemu, czyli powinien on ruszyć na początku sierpnia br.

Rowery będą dostępne w sposób ciągły, przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w okresach funkcjonowania systemu, czyli w tzw. sezonie rowerowym, tj.:

- od dnia uruchomienia systemu do 30 listopada 2018 roku,

- od 1 kwietnia do 30 listopada 2019 roku

- od 1 kwietnia do 30 listopada 2020 roku

- System roweru miejskiego będzie składał się z 250 rowerów, 25 stacji rowerowych (20 lokalizacji zaproponowali pracownicy urzędu, a 5 było przedmiotem konsultacji z mieszkańcami) - dodaje Konrad Kozłowski. - 25 terminali z panelem sterującym i informacyjnym, 375 stojaków rowerowych (średnio 15 stojaków na stację) oraz innych, niezbędnych rozwiązań organizacyjnych i rzeczowych.

[ZT]17599[/ZT]

Jeśli 24 maja zostanie podpisana wspomniana umowa, to przewidywany koszt funkcjonowania systemu w okresie od sierpnia 2018 roku do listopada 2020 roku wyniesie 3 mln 217 tys. zł. Natomiast koszt funkcjonowania jednej stacji w miesiącu wyniesie ponad 6 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE