Reklama

Kiedy przetarg na stadion? W ratuszu mówią, że robią, co mogą

Opublikowano:
Autor:

Kiedy przetarg na stadion? W ratuszu mówią, że robią, co mogą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpóźniej za miesiąc poznamy program funkcjonalno-użytkowy nowego stadionu Wisły Płock. Urzędnicy zapewniają jednak, że nie siedzą z założonymi rękami.

Najpóźniej za miesiąc poznamy program funkcjonalno-użytkowy nowego stadionu Wisły Płock. Urzędnicy zapewniają jednak, że nie siedzą z założonymi rękami.  

Kiedy poznamy program funkcjonalno-użytkowy (PFU) obiektu, dowiemy się ile stadion będzie kosztował. To także wiedza, z jakich materiałów będzie mógł zostać zbudowany, w jaki sposób itp. Prawdziwe kompendium wiedzy o obiekcie. 

Urzędnicy jednak nie próżnują i jak zapewniają, starają się przyspieszyć prace. Wykonano już pomiary natężenia ruchu na kilku sąsiednich ulicach, badania geologiczno-inżynierskie i geotechniczne, inwentaryzację zieleni i obiektów stadionu. 

- Zmierzamy do uzyskania decyzji środowiskowej, która określa jak zaprojektować obiekt, by zminimalizować jego wpływ na otoczenie - mówią w ratuszu. - Zmierzamy także do uzyskania decyzji lokalizacji celu publicznego. Te administracyjne przygotowania pozwolą potencjalnemu wykonawcy na przystąpienie do bezzwłocznego projektowania. 

Jeśli wierzyć zapewnieniom urzędników, przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie stadionu zostanie ogłoszony jeszcze w wakacje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE