Reklama

Kibice kontra policja. Dworzec zdemolowany [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Kibice kontra policja. Dworzec zdemolowany [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powybijane szyby, porozrzucane kamienie i wiele innych zniszczeń - tak wygląda dworzec w oddalonym o blisko 50 kilometrów Kutnie po przejeździe kibiców Legii Warszawa. O wsparcie w działaniach byli proszeni policjanci z Płocka.

Powybijane szyby, porozrzucane kamienie i wiele innych zniszczeń - tak wygląda dworzec w oddalonym o blisko 50 kilometrów Kutnie po przejeździe kibiców Legii Warszawa. O wsparcie w działaniach byli proszeni policjanci z Płocka.

Co się konkretnie stało?

Do zamieszek doszło dzisiejszej nocy, ok. 1:40. Kibice Legii wracali z Poznania. Zespół został mistrzem Polski po wczorajszym walkowerze z Lechem.

-  Kibice Legii Warszawa, wracając z meczu, w rejonie dworca zatrzymali pociąg poprzez zaciągnięcie hamulca ręcznego. Pociąg ten nie miał planowanego zatrzymania. Na dworzec wyszli kibice, którzy rzucając petardami hukowymi kierowali się do budynku głównego dworca PKP. Policjanci z oddziału prewencji KWP w Łodzi oraz funkcjonariusze z Kutna podjęli działania mające na celu uniemożliwienie kibicom dalszego wtargnięcia. Wstępnie zatrzymano dwóch mężczyzn, jeden z nich doznał obrażeń ręki, które powstały najprawdopodobniej w wyniku odpalenia petardy. Nadal prowadzimy czynności w tej sprawie - zabezpieczamy monitoring i przesłuchujemy świadków zdarzenia - informuje st. asp. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Na pomoc wezwani zostali również policjanci z Płocka, co potwierdza Krzysztof Piasek, oficer prasowy KMP. Zresztą jak mówi Joanna Kącka z KWP w Łodzi, o pomoc poproszono funkcjonariuszy z powiatów oddalonych o 50-60 kilometrów od Kutna. Na miejscu okazało się jednak, że funkcjonariuszom z woj. łódzkiego udaŁo się opanować pseudokibiców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE