Reklama

Kasa na podpłocką inwestycję oświatową

Opublikowano:
Autor:

Kasa na podpłocką inwestycję oświatową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie dziewięć milionów wyniesie unijna dotacja na budowę kompleksu sportowo-oświatowego w gminie Bodzanów.

Prawie dziewięć milionów wyniesie unijna dotacja na budowę kompleksu sportowo-oświatowego w gminie Bodzanów.

Łączny koszt inwestycji szacowany jest na niemal 11 milionów. Aż dziewięć mln. Stanowić będzie dotacja z funduszy unijnych. Decyzję w tej sprawie podjął zarząd województwa mazowieckiego, a stosowne dokumenty parafowali marszałek województwa Adam Struzik oraz wójt gminy Bodzanów Grażyna Pietrzak.

Dzięki tej inwestycji dzieci z gminy Bodzanów zyskają nową halę sportową oraz nowe przedszkole. Jego budynek podzielony zostanie na kilka części, wśród których znajdą się sala zabaw wydzielone pomieszczenie do zajęć grupowych oraz zespół sanitarny. Na parterze znajdzie się miejsce na pomieszczenia administracyjne, kuchnię i zaplecze personelu pomocniczego. W piwnicy będzie pralnia z magazynami bielizny, magazyny zaplecza kuchennego, pomieszczenia techniczne i magazynki ogólne. W ścianach oddzielających zespoły sanitarne od sal zabaw zaprojektowano wykonanie nieotwieralnego okna umożliwiającego wgląd opiekunów.

Projekt zakłada także zmodernizowanie siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej. W planach jest wymiana dachu, remont poddasza, ścian i podłóg oraz wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt zostanie w pełni wyposażony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
W pobliżu kompleksu wybudowane zostaną trzy parkingi, w tym jeden dla autobusów. Powstaną one od strony ul. Wolność wraz z dojściem do budynku przedszkola oraz przy budynku projektowanej sali gimnastycznej.

Teren wokół budynków zostanie zagospodarowany, ogrodzony i oświetlony. Przebudowane będzie przyłącze wodociągowe do budynku projektowanego przedszkola i łącznika, przykanalik sanitarny do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej oraz preizolowane przyłącze cieplne z kotłowni do budynku przedszkola.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE