Reklama

Reklama

Cenny dar dla strażaków ochotników. OSP Podolszyce otrzymało ambulans [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do OSP Podolszyce trafiła karetka, która będzie brała udział w akcjach ratowniczych i w szkoleniach. - Odpowiednie przeszkolenie jest bardzo ważne. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się sytuacja kryzysowa, podczas której trzeba będzie ratować czyjeś życie – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego podczas uroczystości przekazania sprzętu.

Reklama

Karetka, która została przekazana strażnikom ochotnikom w piątkowe przedpołudnie, wchodziła do tej pory w skład taboru płockiego pogotowia. Ambulans to w pełni wyposażony volkswagen z 2007 roku, na pokładzie którego znajdują się m.in. nosze transportowe. Posłuży on nie tylko jako pojazd specjalistyczny podczas akcji ratowniczych, weźmie też udział w szkoleniach i pokazach organizowanych przez Harcerski Zespół Ratowniczy z OSP Podolszyce.

- Przekazywany pojazd z pełnością posłuży podniesieniu bezpieczeństwa płocczan i mieszkańców powiatu płockiego – zapewniała Lucyna Kęsicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. - Wiem, że będzie wykorzystywany nie tylko przez strażaków, ale też jako narzędzie do podnoszenia umiejętności medycznych harcerzy – dodała po chwili.

O tym, jak ważne jest odpowiednie przeszkolenie i umiejętności mundurowych, przekonał się chociażby Adam Struzik. Obecny podczas uroczystości marszałek województwa mazowieckiego przypomniał sytuację, która miała miejsce kilka dni temu.

- W święto 3 maja, podczas uroczystej mszy w katedrze, zasłabł człowiek. Doszło do zatrzymania krążenia. Pierwszej pomocy udzielał właśnie strażak ochotnik. Trzeba było przeprowadzić szybką akcję reanimacyjną – wracał pamięcią Adam Struzik. - Na szczęśćie wkrótce przyjechał świetnie wyposażony zespół z płockiego pogotowia, jednak można śmiało powiedzieć, że życie tego człowieka zostało uratowane dzięki odpowiednim umiejętnościom. Nigdy nie wiadomo, kiedy zdolności ratowania życia przydadzą się w praktyce – przekonywał marszałek Mazowsza.

Obok karetki OSP Podolszyce otrzymało także agregat prądotwórczy, który także ufundował samorząd województwa mazowieckiego.

- Dziękuję podwójnie, w imieniu harcerzy i strażaków – dziękował Cezary Supeł, prezes zarządu OSP Podolszyce, komendant chorągwi mazowieckiej ZHP. - Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy zaufania i że ze spokojem będą państwo obserwować, jak ten sprzęt wykorzystujemy. Mamy jednak nadzieję, że będzie on służyć głównie w celach szkoleniowych – dodał na zakończenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy