Reklama

Kąpielisko w podpłockiej miejscowości zamknięte

Opublikowano:
Autor:

Kąpielisko w podpłockiej miejscowości zamknięte  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Badania wody jeziora w Soczewce wskazują, że w zbiorniku mogą być obecne sinice. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku zdecydowały o zamknięciu kąpieliska do odwołania.

Badania wody jeziora w Soczewce wskazują, że w zbiorniku mogą być obecne sinice. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku zdecydowały o zamknięciu kąpieliska do odwołania. 

Wstępne badania wskazują na prawdopodobne występowanie sinic w wodzie. Ostateczne potwierdzenie będzie w poniedziałek, ale ze względów bezpieczeństwa zabroniono wchodzenia do wody już w piątek. 

- Kąpielisko zamknięte jest do odwołania. Doświadczenie lat poprzednich wskazuje, że oczyszczanie wody z sinic powinno potrwać trzy-cztery dni - mówi Katarzyna Chociemska z płockiego WOPR-u. 

Z pewnością kąpielisko nie będzie czynne do końca weekendu. Ratownicy WOPR-u wywiesili czerwoną flagę i pełnią dyżur, a od 10:00 do 18:00 pełnią swoje obowiązki. 

Sinicie to bakterie, które często pojawiają się w zbiornikach wodnych - czy to otwartych, czy zamkniętych. Typowymi objawami kontaktu z wodą zanieczyszczoną sinicami są podrażnienia skóry i problemy z układem pokarmowym: nudności, biegunki, wymioty. Mogą im towarzyszyć tęż bóle głowy i gardła. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE