Reklama

Kalendarz A5 dzienny – który wybrać?

Opublikowano:
Autor:

Kalendarz A5 dzienny – który wybrać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przełom roku to czas, gdy wiele osób rozgląda się za zakupem nowego kalendarza. Pomimo rozwoju techniki wciąż cieszy on się niezmienną popularnością. Jaka jest jego historia i jak wybrać odpowiedni model?

Przełom roku to czas, gdy wiele osób rozgląda się za zakupem nowego kalendarza. Pomimo rozwoju techniki wciąż cieszy on się niezmienną popularnością. Jaka jest jego historia i jak wybrać odpowiedni model?

Historia stara jak świat

Każdy z nas słyszał zapewne o kalendarzu Majów, Azteków, juliańskim czy gregoriańskim. Można by rzec, że praktycznie każda cywilizacja posiadała swój kalendarz, który regulował ich bieg życia. To pokazuje, jak ważne dla Majów czy Rzymian było odliczanie czasu. W Polsce kalendarze pojawiły się w XVI wieku. Pierwszy z nich powstał w 1516 roku. Już wtedy zawierał wiele ciekawych wiadomości, chociażby te związane z pogodą czy poradami dla gospodarzy. Jednak pierwszy kalendarz książkowy powstał w Anglii prawie 300 lat później. Jego autorem był John Letts. W 1812 roku wpadł on na szalony pomysł. Wydrukował on książkę z pustymi kartkami, które własnoręcznie uzupełnił datami i nazwami dni tygodnia. Robił to na podstawie kalendarza, który wisiał w jednym z pobliskich kościołów. Z czasem ludzie zaczęli przekonywać się do nowego wynalazku. Była to bowiem swoista awangarda. Nikt bowiem wcześniej nie wpadł na to, by zapisywać to, co ma się dopiero wydarzyć.

Dlaczego kalendarze są wciąż popularne?

Dziś kalendarze są dostępne w rozmaitych formach. Pomimo ekspansji nowoczesnych technologii tradycyjne książkowe egzemplarze wciąż cieszą się ogromną popularnością. I to zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Niewiele jest takich gadżetów, które są chętniej wybierane od ich elektronicznych odpowiedników. Co o tym decyduje? Przede wszystkim tradycyjny kalendarz możemy mieć zawsze przy sobie bez obaw o to, że rozładuje nam się bateria lub zgubimy zasięg, gdy zechcemy zajrzeć do terminarza. Co więcej, prowadzenie takiego organizera wpływa dobrze na naszą pamięć. Wszystko dzięki ręcznemu pisaniu. To ono aktywuje korę czołową naszego mózgu. Notując wszystko w ten sposób poprawiamy zdolność zapamiętywania oraz koncentrację. Posiadanie takiego gadżetu może więc nam tylko pomóc.

Kalendarz dzienny A5 – jak wybrać odpowiedni?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup kalendarza pozostaje nam nic innego jak wybrać tylko odpowiedni model. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Dla osób ceniących sobie planowanie z dokładnością do jednej godziny poleca się kalendarz dzienny A5. To rozwiązanie, które umożliwia prowadzenie obszernych notatek. Takie egzemplarze możesz znaleźć chociażby tutaj. Kalendarz dzienny A5 jest dość obszerny, dlatego dobrze jest, gdy posiada on dodatkową wstążkę pełniącą funkcję zakładki, czy pionową gumkę zamykającą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE