Reklama

Już wiadomo, co z podwyżkami w Orlenie. Zadowolą załogę?

Opublikowano:
Autor:

Już wiadomo, co z podwyżkami w Orlenie. Zadowolą załogę? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Orlen podjął decyzję w sprawie tegorocznych podwyżek i nagród jednorazowych. Czy zadowolą pracowników spółki?

Orlen podjął decyzję w sprawie tegorocznych podwyżek i nagród jednorazowych. Czy zadowolą pracowników spółki?

Przypomnijmy: jak co roku do końca lutego był czas na negocjacje między reprezentującymi załogę związkami zawodowymi a koncernem w sprawie tegorocznych podwyżek. W toku rozmów Orlen proponował 150 zł podwyżki obligatoryjnej, 150 zł uznaniowej i dwie nagrody jednorazowe po 1,7 tys. zł dla każdego pracownika. Na propozycję przystały Solidarność i Związek Branżowy, nie zgodziły się na nią Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego - największy związek zawodowy w Orlenie oraz Solidarność 80. 

W związku z tym, zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy, zarząd Orlenu podjął decyzję co do tegorocznego wzrostu wynagrodzeń. Część pracowników może być rozczarowanych postanowieniami. Wprawdzie zamiast dwóch będą trzy nagrody jednorazowe (1,2 tys. zł w marcu plus dwie świąteczne po 1,7 tys. zł) i wyższa niż w pierwotnej propozycji podwyżka uznaniowa (średnio 200 zł), ale za to nie będzie podwyżki obligatoryjnej. 

[ZT]14671[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE