Reklama

Już w ten weekend przyjdźcie na starówkę po prezenty

Opublikowano:
Autor:

Już w ten weekend przyjdźcie na starówkę po prezenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierniki, rękodzieło, regionalne napitki, bożonarodzeniowe ozdoby inne niż na sklepowych półkach - to wszystko będzie można kupić już w najbliższy weekend na jarmarku na starówce i na niedzielnym kiermaszu w Muzeum Mazowieckim.

Pierniki, rękodzieło, regionalne napitki, bożonarodzeniowe ozdoby inne niż na sklepowych półkach - to wszystko będzie można kupić już w najbliższy weekend na jarmarku na starówce i na niedzielnym kiermaszu w Muzeum Mazowieckim.

Swoje kramy pełne tradycyjnych świątecznych przysmaków, łakoci i ozdób, a także rękodzieła, które przyda się jako prezent wystawcy czwartego już Jarmarku Bożonarodzeniowego  zaczną rozstawiać w sobotę zapewne z samego rana, bo o 10.00 oficjalnie rozpocznie się całe handlowanie. Jak zapowiada Agencja Rewitalizacji Starówki, która organizuje wydarzenie, na stoiskach znajdą się m.in. wyroby rękodzielnicze (takie jak ozdoby świąteczne, przytulanki, zabawki, świece, ceramika, biżuteria), a także żywność (m.in. pierniki, miody, tradycyjne wiejskie wędliny, naturalne sosy i przetwory, lizaki) oraz regionalne napitki (cydr, kwas chlebowy, piwo, wina owocowe). Aby kupowanie i sprzedawanie przebiegało w miłej i gwarnej atmosferze, będą mu towarzyszyły inne atrakcje - m.in. konkursy strojenia choinek przez uczniów płockich podstawówek, występy chórów i zespołów. W sobotę jarmark potrwa do 18.00, a w niedzielę - do ok. 15.15. 

[POGODA]1480606806076[/POGODA]

Swój coroczny kiermasz bożonarodzeniowy w najbliższą niedzielę organizuje również Muzeum Mazowieckie, więc i tam warto szukać ciekawych inspiracji, tradycyjnych ozdób i pysznych smakołyków na zbliżające się święta. Podczas dziewiątej edycji kiermaszu, który potrwa od 10.00 do 16.00, wystawcy zaoferują ozdoby świąteczne, ceramikę, rzeźbę, haft, wycinanki, biżuterię, a także potrawy regionalne, wypieki i miody. Równie w muzeum odbędą się nietypowe imprezy towarzyszące,  będą m.in. warsztaty cyrkowe, stoisko krawiecko-plastyczne i występy artystyczne.

Szczegółowy program obu imprez sprawdźcie w naszym kalendarzu Co? Gdzie? Kiedy?

IV Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Rynku: sobota (3 grudnia) i niedziela (4 grudnia)

IX Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Mazowieckim niedziela (4 grudnia)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE