Reklama

Juwenalia. Koncertowe szaleństwo na scenie i tańce na trawie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Juwenalia. Koncertowe szaleństwo na scenie i tańce na trawie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klucze do bram miasta już zostały przekazane studentom. W imieniu całej społeczności akademickiej obiecano, że studenci zrobią zrobią wszystko, aby oddać miasto w takim stanie, jakim je zastali. Ale trochę głośno będzie.

Klucze do bram miasta już zostały przekazane studentom. W imieniu całej społeczności akademickiej obiecano, że studenci zrobią zrobią wszystko, aby oddać miasto w takim stanie, jakim je zastali. Ale trochę głośno będzie.

Studenci hucznie świętują kolejne Juwenalia. W czwartek na zielonym terenie w pobliżu budynku płockiej filii Politechniki Warszawskiej nadszedł czas na beztroską zabawę i poddanie się muzyce, kiedy jeszcze nie trzeba myśleć o egzaminach podczas sesji. Między poszczególnymi koncertami na scenie zjawił się prezydent Płocka.

- Drodzy studenci dzięki wam to miasto jest akademickie. Dzięki wam jest bardziej szalone zwłaszcza w te dni, kiedy trwają Juwenalia - powiedział, przekazując płockim żakom klucze do bram miasta. - Niech nic was nie zaskoczy, za to wy zaskakujcie nas pomysłami. To wasz czas na zabawę i szaleństwa. Zwłaszcza, że za chwilę sesja. Niech będzie głośno, szalenie i fantastycznie. Miasto jest wasze!

O szaloną zabawę nietrudno przy tak różnorodnym zestawie artystów począwszy od Maleo Reggae Rockers i łódzkiego składu Dwa Sławy. - Nie skaczecie, bo jeszcze widno i jeszcze nie ma Zenka - żartowali. - Płoooock zróbcie hałas!

O godz. 21.00 szaleństwo sięgnęło zenitu, kiedy na scenę wyszedł Zenek Martyniuk i zespół Akcent. Śpiewał swoje największe przeboje. - Rączki w górę - zagrzewał do wspólnej zabawy. W połowie koncertu nadszedł czas na "Przez twe oczy zielone". Ludzie sami garneli się do tańca na trawie. Bez bisu publiczność nie wypuściła ich ze sceny. A kiedy już zeszli, uspokajano, że to nie koniec imprezy, czas na zespół, który jest legendą polskiej muzyki - zespół Wilki. Repertuar był przekrojowy przez kilka płyt zespołu, dominowały dobrze wszystkim znane przeboje, jak "Moja baby", "Nie stało się nic" czy "Aborygen". To jednak na "Baśkę" czekano najmocniej. - To co, zagramy "Baśkę" i możemy iść do domu - droczył się z publicznością Robert Gawliński. Fragmenty słynnej "Baśki" śpiewała sama publiczność, podobnie "Urke". Była moc! Kiedy próbowali pożegnać się przy dźwiękach "Son of the blue sky" (dodajmy, że w składzie znalazło się dwóch synów Gawlińskiego), oklaski okazały się tak intensywne, że wrócili na kolejne dwie piosenki. Koncerty zakończyły się przed godz. 24.00.

Tegoroczne Juwenalia są wynikiem współpracy studenckich samorządów i uczelni: Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, Rady Uczelnianej Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz Parlamentu Studentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE