Reklama

Jutro protest. Zablokują drogę krajową

Opublikowano:
Autor:

Jutro protest. Zablokują drogę krajową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro przez pełną godzinę mieszkańcy Karolewa w gminie Nowy Duninów zamierzają blokować drogę krajową nr 62. Wszystko w akcie protestu przeciwko strzelnicy pod samym nosem.

Jutro przez pełną godzinę mieszkańcy Karolewa w gminie Nowy Duninów zamierzają blokować drogę krajową nr 62. Wszystko w akcie protestu przeciwko sąsiedztwu strzelnicy pod samym nosem.

Jak poinformowali nas mieszkańcy Karolewa, niedzielna akcja ma być wyrazem protestu przeciwko bliskiemu sąsiedztwu strzelnicy myśliwskiej należącej do płockiego okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Ze strzelnicą mieszkańcy walczą już od kilku lat i nie zamierzają się poddać. Bo jest głośno i niebezpiecznie. - Strzelnica jest źródłem bardzo uciążliwego hałasu, w trakcie treningów i zawodów strzeleckich jest tutaj jak na poligonie, a jest to teren Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego - przypominają. - Wielokrotnie zdarzało się, że na najbliższe domy mieszkalne, położone zaledwie ok. 200 m od stanowisk strzeleckich spadał śrut z broni myśliwskiej.

Zgłaszane od lat interwencje w najróżniejszych instytucjach i urzędach zajmujących się ochroną środowiska, a także w sądach i prokuraturze nie przyniosły skutku, dlatego mieszkańcy znów wychodzą na ulicę. W niedzielę zaplanowali blokadę drogi krajowej nr 62. Od 13.00 do 14.00 będą chodzić po przejściu dla pieszych w Nowym Duninowie, co pewien czas czekający podróżni mają być przepuszczani.. - Taka uciążliwa dla podróżujących forma protestu jest spowodowana naszą desperacją - przyznają protestujący i zachęcają do przeczytania bloga na temat uciążliwego sąsiedztwa strzelnicy:

Problem strzelnic i dobywającego się w nich huku wystrzałów nie dotyczy tylko Nowego Duninowa. Podobną niechęć do głośnego sąsiada żywi płockie zoo. Czytaj:  Zwierzęta w płockim zoo giną od strzałów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE