Reklama

Jutro protest rolników. Również w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Jutro protest rolników. Również w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek w całym kraju zaplanowano protesty związkowców z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność przeciwko działaniom rządu. Płoccy rolnicy zamierzają protestować koło Stanisławówki.

We wtorek w całym kraju zaplanowano protesty związkowców z Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych Solidarność przeciwko działaniom rządu. Płoccy rolnicy zamierzają protestować koło Stanisławówki.

Jak poinformował przewodniczący zgromadzenia Adam  Molak, protest rolników z naszego regionu zacznie się jutro, we wtorek, o 11.00 przy Jachowicza koło płockiej Stanisławówki.

Protesty rolnicze odbędą się w całej Polsce. Jak zapowiedział zarząd NSZZ RI Solidarność, ma to być reakcja na narastające problemy w polskim rolnictwie, zwłaszcza na rynku trzody chlewnej, mleka i zbóż, za które rolnicy obwiniają rząd i państwa Unii (m.in., wobec braku solidarności w kwestii rosyjskiego embarga), a także na brak dialogu ze strony premier Ewy Kopacz z rolnikami.

Jeśli protesty ostrzegawcze nie przyniosą skutku, czyli nie dojdzie do poprawy sytuacji polskiego rolnictwa i nawiązania rozmów między rolnikami a rządem, rolnicza Solidarność nie wyklucza zaostrzenia protestu, łącznie z ogólnokrajowym strajkiem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE