Reklama

Jubileuszowy Jarmark Tumski czas zacząć [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Jubileuszowy Jarmark Tumski czas zacząć [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zostało symbolicznie oddane w ręce kolekcjonerów. Ruszył już po raz dziesiąty Jarmark Tumski.

Miasto zostało symbolicznie oddane w ręce kolekcjonerów. Ruszył już po raz dziesiąty Jarmark Tumski. 

Na głównym deptaku miasta, ale także na innych ulicach starówki ruszyło wielkie święto kolekcjonerskie, wzbogacone o wydarzenie artystyczne, warsztaty i spotkanie z historią. Prezydent  przekazał klucz do bram miasta ambasadorowi jarmarku i oficjalnie otworzył wydarzenie.

- Mam nadzieję, że będziecie czuli się u nas jak w domu i dobrze zaopiekujecie się miastem – powiedział prezydent Andrzej Nowakowski, wręczając klucz do bram miasta ambasadorowi Jarmarku Tumskiego i kolekcjonerowi, Bohdanowi Kowalczyk.

Ambasador podziękował i wyraził swoją wielką radość z obecności na wydarzeniu:

- Cieszę się, że dziesiąty raz gościcie nas z otwartymi sercami i ramionami – mówił Bohdan Kowalczyk. -  Ponad 70 kolekcjonerów zjechało do Płocka na jubileuszowy X Jarmark Tumski.

Jarmark Tumski jest okazją do zaprezentowania zbiorów, wymiany doświadczeń, uzupełnienia własnych kolekcji, a także do atrakcyjnego spędzenia czasu podczas koncertów, spektakli, oglądania wystaw czy próbowania regionalnych specjałów. W tym roku kolekcjonerskie ciekawostki czy współczesne rękodzieło, tradycyjne potrawy będą oferowane na ponad 400 stoiskach. Podobnie jak w latach ubiegłych obszar jarmarku został podzielony na pięć stref: kolekcjonerską, handlową, dziecięcą, sztuki i militarną.

Wydarzeniu będą też towarzyszyły liczne atrakcje związane z Dniem Dziecka. Przez trzy dni  będą gry, zabawy, spektakle, występy grup tanecznych i warsztaty m.in. nauka pisania gęsim piórem czy zajęcia dla dam, rycerzy i łucznikom. Na ul. Grodzkiej działa strefa sztuki, na pl. Narutowicza – militarna z pokazami grup rekonstrukcyjnych, pojazdów militarnych i motocykli, a na ul. Tumskiej – od Kolegialne aż do Nowego Rynku i na samym placu – handlowa. 

Jak podkreślał obecny na wydarzeniu dyrektor Muzeum Mazowieckiego Leonard Sobieraj, ten Jarmark jest wyjątkowy, bo odbywa się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, toteż została dzisiaj uroczyście otwarta wystawa "Świadkowie tamtych lat" w Muzeum Mazowieckim w Płocku, do obejrzenia której zachęcał.

W sobotę Muzeum Mazowieckie zaprasza do siebie o 12:00 na dwa wykłady poświęcone niepodległości Polski, a o 17:00 koniecznie trzeba przyjść przed ratusz na Noc Cygańską.

Jarmarkowi Tumskiemu towarzyszą liczne wydarzenia. 2 czerwca w ogrodzie Książnicy Płockiej będzie trwała  „Sobota w Soplicowie”. Prezentowane będą fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz moda z epoki. W sobotę Kino za Rogiem wyświetli trzy filmy dla dzieci – o 12:00, 13:00 i 14:00. Wstęp na seanse jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE