Reklama

Jeszcze więcej domków dla wolno żyjących kotów

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze więcej domków dla wolno żyjących kotów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Temat wspierania wolno żyjących kotów dzieli płocczan. Jedni uważają, że należy pomagać zwierzakom i uchylają okna piwnic, ale innym się to nie podoba. Jest jednak rozwiązanie, które może usatysfakcjonować każdą ze stron.

Temat wspierania wolno żyjących kotów dzieli płocczan. Jedni uważają, że należy pomagać zwierzakom i uchylają okna piwnic, ale innym się to nie podoba. Jest jednak rozwiązanie, które może usatysfakcjonować każdą ze stron.

Problem już znacznie wcześniej  dostrzegł ratusz. Postanowiono zbudować kilkanaście drewnianych domków, w których zwierzaki mogą schować się przed zimnem. To niewielka, drewniana konstrukcja, stojąca na czterech cegłach. 

[ZT]14142[/ZT]

Teraz pomóc wolno żyjącym kociakom zdecydowali się wolontariusze Orlenu. Wraz z uczniami Zespołu Szkół Technicznych wykonali 10 budek. Trzy z nich stanęły na płockich osiedlach jeszcze przed świętami. Zgodnie ze wskazaniem Urzędu Miasta Płocka ustawiono je przy ul. Chopina, Na Skarpie oraz Kochanowskiego. Siedem kolejnych umieszczonych zostanie w nowym roku. Każdy z nich ma metr długości, 90 cm szerokości i 60 cm wysokości i ma pomieścić dwie kocie rodziny. 

Koty wolno żyjące nie są zwierzętami bezdomnymi. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt są dobrem narodowym i powinny mieć zapewnione warunki rozwoju i swobodnego bytu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE