Reklama

Jeszcze w tym roku miałby powstać pierwszy w Płocku wybieg dla psów

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze w tym roku miałby powstać pierwszy w Płocku wybieg dla psów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Głosowaliście w budżecie obywatelskim na projekt „Psi Uśmiech – osiedlowy wybieg dla psów” na Podolszycach Północ? Ratusz szuka wykonawcy.

Głosowaliście w budżecie obywatelskim na projekt „Psi Uśmiech – osiedlowy wybieg dla psów” na Podolszycach Północ? Ratusz szuka wykonawcy.

Niezabudowany teren na Podolszycach Północ do 15 grudnia tego roku miałby zamienić się w pierwszy w Płocku wybieg dla czworonogów ze strefa wejściową i strefą dla psów. Przypomnijmy, że projekt dotyczył terenu przy Parku Północnym. Wybieg miałby być dostępny codziennie w godz. 6.00 – 22.00.

– Projekt ułatwia życie osobom posiadającym psy – uzasadniono projekt tuż po jego zgłoszeniu. – W Płocku nie ma żadnego miejsca, w którym właściciel psa może poruszać się z nim bez używania smyczy i obawy o jego i swoje bezpieczeństwo.Każde zwierzę potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu. Wiele psów się nie słucha, więc właściciele mają problem ze spuszczaniem ich na nieogrodzonych terenach. Właśnie dlatego warto stworzyć wybieg, z którego zwierzęta nie mają jak uciec. (…) Stworzenie wybiegu dla psów zwiększy komfort życia z psem w mieście. Sprawi, że Płock stanie się miastem przyjaznym psom i ich właścicielom.

Po zakończeniu robót przewidziano uporządkowanie terenu zielenią. Według projektu wyznaczony teren nadal będzie pokrywała istniejąca trawa, natomiast zaplanowano posadzenie dodatkowej roślinności: śnieguliczki (40 szt.), pęcheżnicy kalinolistnej „Diabolo” (10) oraz jarzębia mącznego „Magnifica” (14).

Ogrodzony teren wypełnią elementy małej architektury. – Urządzenia wybiegu dla psów powinny być ciekawe i estetyczne, trwałe i bezpieczne – czytamy w dokumentacji przetargowej. Konstrukcja zaprojektowanych urządzeń ma być wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, działania grzybów i pleśni, nie podlegającego korozji. Tworzywo musi podlegać recyklingowi.

Z jakich urządzeń skorzystają czworonogi podczas harców po wybiegu? Przede wszystkim z dużych, długich na ok. 3 metry pochylni, skośnej i łamanej. Na terenie pojawią się ułożone jedna na drugą mniejsze i większe kłody drewniane stanowiące formę płotków do przeskoków. Właściciel w czasie, kiedy pies biega, mógłby usiąść sobie pod drewnianą, zadaszoną altaną bądź na jednej z sześciu ławek stalowych z listwami z tworzywa sztucznego. Obok nich będą stały kosze na śmieci. Oczywiście nie zabraknie koszy na psie odchody (6 szt.) oraz dystrybutorów na woreczki (2 szt.). Wszelkie informacje o zasadach obowiązujących w danym miejscu odczytamy z ustawionych tablic z regulaminem.

Przypomnijmy też, że są plany psiego wybiegu na Podolszycach Południe, co spowodowało pewien konflikt. Jednym marzyła się przestrzeń dla wszystkich, drugim psi park. Teraz Ratusz próbuje znaleźć kompromis.

[ZT]19970[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE