Reklama

"Jeszcze trzy miesiące musicie wytrzymać"

Opublikowano:
Autor:

"Jeszcze trzy miesiące musicie wytrzymać" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozbudowa ul. Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt to spore utrudnienie dla lokalnych przedsiębiorców. Wczoraj z inicjatywy prezesa Izby Gospodarczej Regionu Płockiego odbyło się spotkanie informacyjne, na którym omówiono bieżące problemy oraz planowany zakres prac.

Rozbudowa ul. Przemysłowej, Kostrogaj i Wiadukt to spore utrudnienie dla lokalnych przedsiębiorców. Wczoraj z inicjatywy prezesa Izby Gospodarczej Regionu Płockiego odbyło się spotkanie informacyjne, na którym omówiono bieżące problemy oraz planowany zakres prac.

- Wiemy, że jest ciężko - mówił wczoraj wiceprezydent Jacek Terebus. - Jedyne, co możemy powiedzieć to jeszcze trzy miesiące musicie Państwo wytrzymać. Za trzy miesiące ta część miasta będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Na to wskazywali również przedstawiciele firmy POOR, która jest wykonawcą robót. W przygotowanej prezentacji przedstawili zakres prac obejmujący rozbudowę ulic na odcinku 37 tys. mkw., co pociąga za sobą konieczność przebudowy sieci teletechnicznej, oświetlenia i sygnalizacji drogowej, a także przebudowę 8 km kanalizacji deszczowej i sanitarnej wraz z przyłączami, tej aktualnie pozostał jeszcze 1 km do zrealizowania. Koszt inwestycji to blisko 25 mln zł brutto.

Obecnych na spotkaniu przedsiębiorców interesowały natomiast terminy otwarcia dwóch newralgicznych punktów.

- Kiedy będziemy mieli pełną możliwość wyjazdu z jednej i drugiej strony, chodzi zwłaszcza o teren Straży Pożarnej - mówił jeden z przedsiębiorców. - W moim odczuciu od trzech miesięcy nic się tam nie dzieje, jest ograniczenie do jednego pasa, a skręt w prawo jest nieczynny. Miało to być przygotowane w pierwszej kolejności, jak tylko będą warunki pogodowe.

- I kiedy będzie otwarty przejazd pod wiaduktem? - pytał kolejny przedsiębiorca. - Na razie stoi tam tylko policja i zbiera mandaty.

- My nie mamy małych taksówek, jeździmy tirami, które są załadowane drogimi towarami - zauważył kolejny z przedsiębiorców. - Zapraszam do siebie, żeby zobaczyć co się dzieje towarem i jak rozlatują się palety po przejechaniu przez drogę. Tak funkcjonować się nie da.

Robert Raczkowski, kierownik projektu z PORR wyjaśnił, że prace na skrzyżowaniu z ul. NSZ nie mogą teraz ruszyć, ponieważ jest tam zlokalizowanych kilkanaście przejść na drugą stronę, co uniemożliwiło działanie w tym rejonie.

- Dopóki nie udrożnimy przejezdności pod wiaduktem i tamtej części ul. Kostrogaj i Przemysłowej, nie możemy się brać skrzyżowanie z ul. NSZ - wyjaśnił.

Na realizację inwestycji pozostały trzy miesiące. By ruch na remontowanych odcinkach odbywał się płynnie zaplanowano kilka etapów działań:

Na przełomie kwietnia i maja planowane jest udrożnienie skrzyżowania ul. Wiadukt, ul. Kostrogaj (jezdnia z trylinki), oraz ul. Kostrogaj w kierunku Urzędu Pracy. Roboty będą prowadzone prawdopodobnie także w długi weekend majowy. 

Kolejny newralgiczny punkt, który pozwoli rozładować ruch to skrzyżowanie ul. Przemysłowej i Kostrogaj w okolicach firm Remondis i SUEZ. Prace na tym odcinku pozwolą "wyprowadzić" stamtąd sprzęt ciężki.

Dalej prace ruszą w kierunku budynku Komunikacji Miejskiej, gdzie powstanie nowe rondo. Zgodnie z zapowiedziami prace nad nim ruszą za ok. dwa-trzy tygodnie i będą odbywały się dwuetapowo, by nie utrudniać ruchu.

Następny etap to układanie masy bitumicznej od skrzyżowania ul. Kostrogaj z ul. Wiadukt w kierunku firmy Szkło-Bud, budowa nowego ronda u zbiegu ulic Kostrogaj i Przemysłowej oraz w następnym etapie włączenie w ulicę NSZ wraz z przebudową skrzyżowania.

Z mapy Płocka "zniknie", a dokładniej zostanie poprowadzony pod ziemią jeden z ciepłociągów, co w planach ma firma Fortum. 

- Przy okazji naszej realizacji dziś np. wodociągi realizują swoje zadania - mówił Robert Raczkowski. Tym sposobem sieć wodociągowa na ul. Kostrogaj została na nowo wykonana, a od 15 kwietnia firma Fortum będzie realizowała przebudowę ciepłociągu, stąd mogą wystąpić problemy komunikacyjne na ul. Przemysłowej. Firma przez ok. 2 tyg. będzie starała się zagłębić pod ziemią ciepłociąg, co będzie dużym ułatwieniem dla Państwa, bo już nie będzie problemu z przejezdnością ciężarówek.

Zakończenie prac planowane jest w okolicach 15-16 lipca. 

- Trzymam się deklaracji firmy PORR, że będą to trzy miesiące -  mówił Jacek Terebus. - Tu nie ma taryfy ulgowej, kontrakt  podpisaliśmy w czerwcu, gdybyśmy widzieli zaawansowanie robót we wrześniu i listopadzie takie jak powinno być, to dzisiejszego spotkania pewnie by nie było.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE