Reklama

Jeszcze trochę poczekamy na udostępnienie dla ruchu kolejnego fragmentu al. Kilińskiego

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze trochę poczekamy na udostępnienie dla ruchu kolejnego fragmentu al. Kilińskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kiedy kierowcy jadący od strony ul. Kolegialnej, nie będą musieli objeżdżać Ogródka Jordanowskiego, aby móc dalej pojechać al. Kilińskiego?

Kiedy kierowcy jadący od strony ul. Kolegialnej, nie będą musieli objeżdżać Ogródka Jordanowskiego, aby móc dalej pojechać al. Kilińskiego?

Na razie mogą korzystać z pierwszego, wyremontowanego już fragmentu al. Kilińskiego między skrzyżowaniami z ul. 3 Maja i Sienkiewicza, jednocześnie prace toczą się na pozostałej części alei. Dotychczas sprzyjała im również pogoda, która nie powodowała przestojów.

Znaczny poziom zaawansowania osiągnięto na części alei między skrzyżowaniem z ul. Sienkiewicza i Kolegialną. Na otwarcie dla ruchu trzeba będzie poczekać do maja 2020 r.

Jak uprzedza Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej w płockim Ratuszu, do czasu zakończenia inwestycji zmieniać się będzie czasowa organizacja ruchu w rejonie al. Kilińskiego, ul. Warszawskiej, Norbertańskiej i Mostowej.

- Będzie to miało związek z przebudową skrzyżowania. Finalnie powstanie w tym miejscu nowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym - rondo.  Całość prac zgodnie z umową powinna nastąpić do końca maja 2020 r. Wiosną musimy liczyć się z zamknięciami ulic ze względu na konieczność wykonania robót w branży drogowej - co będzie dotyczyło przebudowy skrzyżowania, budowy wyspy centralnej czy też ułożenia nowej nawierzchni.

Prace związane z przebudową al. Kilińskiego odbywają się w ramach tzw. II Programu Mobilności Miejskiej, na który udało się zdobyć unijną dotację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE