Reklama

Jest w Płocku i Grabinie, będzie także w Sierpcu

Opublikowano:
Autor:

Jest w Płocku i Grabinie, będzie także w Sierpcu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie już za dwa miesiące w Sierpcu zostanie zbudowana tężnia solankowa. To dobra wiadomość m.in. dla osób borykających się z chorobami górnych dróg oddechowych. 

Prawdopodobnie już za dwa miesiące w Sierpcu zostanie zbudowana tężnia solankowa. To dobra wiadomość m.in. dla osób borykających się z chorobami górnych dróg oddechowych. 

Tężnie wpływają korzystnie na walkę także z innymi dolegliwościami, m.in. chorobami tarczycy, alergiami, nerwicami. Pewne jest, że nowe miejsce znajdzie wielu chętnych do wypoczynku.

- Zachęcam do wzięcia udziału w przetargu nieograniczonym na budowę nowoczesnej infrastruktury rekreacyjno - turystycznej w ramach Lokalnej Grupy Działania Sierpeckie Partnerstwo - budowa tężni w parku im. Janusza Korczaka w Sierpcu - informuje na FB Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca. - Termin składania ofert mija 12 października.

W Płocku - po wielu perypetiach - tężnia solankowa powstała w kwietniu 2019 r. dzięki projektowi z budżetu obywatelskiego. Znajduje się na osiedlu Winiary, niedaleko szpitala. Kosztowała ponad 700 tys. zł, ma ma wymiary 9,8 m na 3,4 m, wysokość to 3,7 m.

Latem ub.r. mniejsza tężnia solankowa powstałą również na prywatnym terenie - na plaży Patelnia nad jeziorem Górskim w Grabinie (gm. Łąck). 

Tężnia w Sierpcu nie będzie tak okazała, jak ta w Płocku. Zaplanowano, że będzie miała średnicę 3 m oraz 4 m wysokości (drewno sosna lub świerk - kolor naturalny). Konieczne będzie wykonanie przyłączy: energetycznego, wodociągowego oraz kanalizacji sanitarnej. 

W umowie z wykonawcą ma się znaleźć zapis, że uprawnienia z tytułu rękojmi za wady przysługują zamawiającemu przez okres 5 lat. Plan zakłada, że tężnia w parku im. Janusza Korczaka w Sierpcu (tuż obok. ul. Tułodzieckich i Wiosny Ludów) będzie gotowa do 20 listopada br.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE