Reklama

Reklama

Jest projekt budżetu Płocka na 2022 rok. Po raz kolejny przekroczy miliard złotych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMP

Jest projekt budżetu Płocka na 2022 rok. Po raz kolejny przekroczy miliard złotych - Zdjęcie główne

foto UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt planu finansowego zakłada, że w 2022 roku z kasy miasta wydanych zostanie 1,18 mld zł. - Już piąty rok z rzędu naszym planem finansowym jest przekroczenie pułapu miliarda złotych. Najwięcej wydamy na młodzież – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Nowakowski, prezydent miasta.

Reklama

Projekt budżetu miasta jest już gotowy. Jutro, a więc w czwartek, 30 grudnia, będą obradować nad nim miejscy radni. 

- Najwięcej, bo ponad 400 mln zł, wydamy na młodzież, a konkretniej na utrzymanie oraz rozwój bazy oświatowej – podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami włodarz Płocka. - W ramach tych środków chcemy dokończyć budowę Miejskiego Przedszkola nr 17, zmodernizować Szkołę Podstawową nr 23 i nr 16, zaadoptujemy też budynek przy ul. Mościckiego 6 na Ośrodek Opiekuńczo-Wychowawczy – wymieniał.

Dużą część wydatków budżetowych pochłonie utrzymanie oświaty. Zgodnie z wyliczeniami magistratu, w przyszłym roku Płock wyda ok. 45 proc. więcej środków na ten cel. Jak przekonywał prezydent Nowakowski, kolejne samorządy zmuszane są do wydawania coraz więcej z budżetu, by móc zrekompensować braki w subwencji państwowej w tej materii.

Znaczącą część budżetu zajmą inwestycje. Największą z nich (ponad 118 mln zł) jest finał modernizacji stadionu Wisły Płock.

- Wykonawca ma czas na zakończenie prac do listopada 2022 roku – przypomniał Andrzej Nowakowski. - Obiekt jest już w połowie gotowy, powstała nowa nowa trybuna, z której zaczęliśmy oglądać mecze – dodał.

W 2022 roku przeprowadzone zostaną roboty drogowe. Największym wyzwaniem będzie modernizacja ul. Łukasiewicza, która połączona zostanie z rozdziałem kanalizacji. W przyszłorocznym budżecie zarezerowano na nią 15 mln zł, ale cała inwestycja – w ciągu dwóch lat jej realizacji – kosztować ma ok. 50 mln zł. - Zdobyliśmy dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 30 mln zł – przypomniał prezydent Płocka.

Ponad 7 mln zł przewidziano na przebudowę ul. Spółdzielczej na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Wyszogrodzkiej, a 5,1 mln zł na inwestycję na osiedlu Radziwie. W rejonie stoczni zostaną wykonane od podstaw ulice będące w sąsiedztwie planowanego zbiornika retencyjnego - to m.in. ul. Teligi, Żeglarska i Szkutnicza. Blisko 5 mln zł pochłonie kontynuacja ul. Raczkowizna. Projekt budżetu przewiduje rozpoczęcie modernizacji ul. Kościuszki – to ok. 3 mln zł. Jak usłyszeliśmy podczas konferencji, nie zabraknie również inwestycji na osiedlowych uliczkach.

- Inwestujemy równomiernie w całym mieście: w Górach, na Radziwiu, Zielonym Jarze, Kolegialnej czy Łukasiewicza – podkreślał Andrzej Nowakowski. - Zarezerwowaliśmy też środki na wykonanie dokumentacji wielu innych przedsięwzięć.

Chodzi tu przede wszystkim o przebudowę Nowego Rynku wraz z salą koncertową oraz dalszą modernizację ul. Wyszogrodzkiej, Przemysłowej czy kolejnego odcinka ul. Browarnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy