Reklama

Reklama

Jest praca? W Płocku przybyło w tym roku prawie 140 bezrobotnych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Jest praca? W Płocku przybyło w tym roku prawie 140 bezrobotnych - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z najnowszych danych wynika, że w bazie Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku jest 3688 osób bez posady. W końcu 2022 r. było ich 3551. Ponad 60 proc. bezrobotnych to kobiety.

Reklama

W ciągu 2022 roku z kartotek ubyło ponad 200 bezrobotnych. Ale w 2023 tendencja - jak to w miesiącach zimowych - nie jest dobra. Od początku roku przybyło 137 osób bez pracy.

W marcu br. do płockiego "pośredniaka" zgłosiło się 429 osób, w tym ponad 340 po raz kolejny. W tym czasie posadę znalazło niespełna 250 osób. Tylko co dwunasty bezrobotny w Płocku ma prawo do zasiłku. 

MUP wykreślił z rejestru 86 osób, które nie potwierdziły gotowości do pracy. 28 osób dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego, ponad 50 rozpoczęło staż, a 56 - prace społecznie użyteczne.

Niepokojące, że prawie 1300 osób nie ma pracy już ponad dwa lata. W trudnej sytuacji są też osoby starsze - posady nie ma ponad 600 osób w wieku minimum 55 lat. Nie jest łatwo znaleźć pracę także ponad tysiącu płocczan z wykształceniem zaledwie podstawowym lub gimnazjalnym.

W marcu jedna z prywatnych firm zgłosiła zamiar zwolnienia 13 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy