Reklama

Jest pierwsza ofiara wody. Policja apeluje o ostrożność

Opublikowano:
Autor:

Jest pierwsza ofiara wody. Policja apeluje o ostrożność - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysoka temperatura zachęca do kąpieli, policja apeluje jednak o rozsądek i umiar. Niestety mamy już pierwszą ofiarę nieodpowiedzialnego korzystania z kąpielisk.

Wysoka temperatura zachęca do kąpieli, policja apeluje jednak o rozsądek i umiar. Niestety mamy już pierwszą ofiarę nieodpowiedzialnego korzystania z kąpielisk.

O zdarzeniu informowaliśmy na łamach portalu. Od soboty trwały poszukiwania 20-letniego mężczyzny, który wskoczył do wody na jeziorze Zdworskim i nie wypłynął. 

[ZT]19298[/ZT]

W związku z pogodą sprzyjającą wypoczynkowi nad wodą policjanci ponownie apelują o rozwagę.

- Nie należy skakać do wody kiedy ciało jest rozgrzane, gdyż nagła zmiana temperatury może spowodować skurcz mięśni, a w konsekwencji utonięcie - wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. - Po spożyciu alkoholu również nie należy wchodzić do wody, gdyż wtedy nie można racjonalnie ocenić swoich możliwości, poza tym osoba nietrzeźwa ma większe skłonności do podejmowania ryzykownych zachowań, które w konsekwencji mogą zakończyć się utonięciem. 

Policja przypomina również, by korzystając z wodnych kąpieli, wybierać miejsca strzeżone przez ratowników.

- Skrajną nieodpowiedzialnością jest skakanie do wody na tzw. główkę w miejscach nieznanych, gdyż istnieje tam ryzyko uderzenia głową w dno, wystające korzenie, powalone i zatopione drzewa lub inne przedmioty - dodaje Krzysztof Piasek. 

Przypominamy również, że w tym roku weszła nowa regulacja odnośnie prawa wodnego. Tam, gdzie nie ma usankcjonowanego prawnie kąpieliska, z wypoczynku nad wodą będziemy korzystać, ale tylko jeden miesiąc w sezonie.

[ZT]19233[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE