reklama
reklama

Jest nowy szef. Zakład Karny w Płocku zaprasza!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pp

Jest nowy szef. Zakład Karny w Płocku zaprasza! - Zdjęcie główne

foto pp

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościZakład Karny zaprasza wszystkich przedsiębiorców do nawiązania współpracy ze Służbą Więzienną w zakresie zatrudnienia osób pozbawionych wolności.
reklama

Dziejowe zawieruchy i historyczne paradoksy sprawiły, że płockie więzienie stworzono w Prusach, rozbudowano w carskiej Rosji, a dopiero po ponad 100 latach rozpoczęło służbę dla niepodległej Rzeczypospolitej. Historię płockiej jednostki datuję się od roku 1803, kiedy to pruscy zaborcy wybudowali nowy, dwupiętrowy budynek przeznaczony na więzienie publiczne.

Od sześciu lat, na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości, dyrektorowi ZK w Płocku podlega Oddział Zewnętrzny w Płońsku, który powstał w miejscu zniesionego Aresztu Śledczego. Tym samym pojemność płockiej jednostki wzrosła z 621 do 789 miejsc.

Kilkanaście dni temu stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Płocku objął mjr. Marcin Piotrowski, związany ze Służbą Więzienną od 21 lat. Zaczynał jako strażnik działu ochrony.

reklama

- Pełnił służbę na kolejnych stanowiskach w dziale ochrony, w 2015 roku został kierownikiem tego działu. Od 2020 roku pełnił służbę na stanowisku specjalisty Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Warszawie, a w 2022 roku został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora Zakładu Karnego w Płocku - wyliczają w ZK.

Obecnie Służba Więzienna poszukuje firm, zainteresowanych przyjęciem do pracy osób osadzonych.

- Możliwość podjęcia pracy przez osadzonych sprzyja nabywaniu umiejętności i doświadczenia zawodowego, które zwiększają szanse na znalezienie zatrudnienia po opuszczeniu Zakładu Karnego - podkreślają w ZK.

Z tytułu zatrudnienia osób pozbawionych wolności każdemu przedsiębiorcy przysługuje ryczałt, który wynosi 35 proc.wartości wynagrodzeń wypłacany z tytułu zwiększonych kosztów zatrudnienia skazanych ze środków Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.

reklama

Ale to nie koniec korzyści. Ułatwieniem jest z pewnością brak potrzeby zawierania indywidualnych umów o zatrudnienie osób pozbawionych wolności (zatrudniony skazany nie staje się pracownikiem w rozumieniu prawa pracy), zwolnienie z obowiązku stosowania przepisów prawa pracy (z wyjątkiem przepisów dotyczących czasu pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy) oraz zwolnienie z obowiązku odprowadzania składki zdrowotnej za zatrudnienie osoby pozbawionej wolności.

reklama

Zakład Karny w Płocku może skierować skazanych do zatrudnienia przy pracach fizycznych, remontowych, budowlanych, pracach magazynowych, przy produkcji.

Szczegółowych informacji udziela Referat ds. zatrudnienia osadzonych ZK w Płocku.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama